Utkání fotbalistů Bystřice nad Pernštejnem a Ždírce nad Doubravou musela být zrušena. Důvod byl ovšem v obou případech rozdílný.

V případě Tatranu nešlo o nic menšího než covid-19. „Objevil se v našem týmu, proto jsme zápas na hřišti béčka Chrudimi zrušili,“ prozradil kouč Ždírce Michal Votava.

Naopak trenér fotbalistů Bystřice už nechtěl, aby jeho ovečky musely znovu vyběhnout na umělou trávu. „Už týden trénujeme na přírodní, proto jsme se s Kunštátem dohodli na tom, že hrát nebudeme,“ sdělil Oldřich Veselý.

Miroslav Ochrana, nejlepší kanonýr podzimu 2021 na Žďársku.
KANONÝR DENÍKU: Snajprům na Žďársku kraluje Ochrana. Byť nedává moc gólů hlavou

V sobotu se naopak dařilo fotbalistům Žďáru nad Sázavou. Pelhřimov, který v zimě naděloval divizním klubům pořádné nakládačky, deklasovali 7:1! „Náš přístup k zápasu byl příkladný. Takto bych si to od nás představoval pokaždé,“ usmíval se kouč FC Žďas Václav Pohanka.

Podobně se v souboji s týmem ze špičky krajského přeboru dařilo také hráčům Slavoje Polná. Novou Ves zdolali jasně 4:0. „První poločas od nás byl dobrý, vstřelili jsme tři branky. Ale druhá půle se mi moc nelíbila, až příliš jsme zvolnili,“ sdělil kouč Polné Ján Kubík.

FOTBAL - DIVIZNÍ PŘÍPRAVY
H. BROD – MORAVANY 6:1
Góly Havlíčkova Brodu: Fikar 3, Dočkal, Turek (PK), Málek. Poločas: 4:0. Havlíčkův Brod: Kolář – Dočkal, Dejl, Turek, Peca – Cakl, Hloušek, Pabousek, Bajer – Fikar, Karlík. Střídali: Chalupa, Málek, Bouma, Pavlík.

SLAVOJ POLNÁ – NOVÁ VES 4:0
Góly: Voráč 2, M. Drápela, Kazlou. Poločas: 3:0. Slavoj Polná: Čermák – Haala, Čížek, Cseh, Sobotka – M. Drápela, Bradáč, Pavlas, Pecina, Kazlou – Voráč. Střídali: Skryja, D. Drápela.

VELKÁ BÍTEŠ – BOHUNICE 2:2
Góly Velké Bíteše: Krula, Macek. Poločas: 1:1. Velká Bíteš: Pelán – Šperka, Pavel Loup, Mrňa – Škuta, Daněk, Kamenský, Merdita, Moučka – Krula, Novotný. Střídali: Invald, Patrik Loup, Macek, Bartoš.

ŽĎÁR N. S. – PELHŘIMOV 7:1
Góly Žďáru n. S.: Homolka 2, Šerý 2, A. Starý, Dvořák, Kunstmüller. Poločas: 2:0. Žďár n. S.: Jícha – Požár, Peňáz, Vitásek, Severa – Šerý, Zažímal, O. Starý, Švoma, A. Starý – Homolka. Střídali: Novotný, Dvořák, Otava, Henzl, Kunstmüller.