Celek z Jihlavska nastoupil do malého krajského derby v notně slepované sestavě, což se také na herním projevu týmu od prvních minut jasně projevovalo.

Navíc se fotbalisté Tatranu dostali už po pár minutách hry na koně. Po zisku balonu postupoval Vopršal od poloviny hřiště sám na Dutku a své sólo s přehledem zakončil – 1:0.

Hlavní střelecká opora Ždírce byla dál při chuti a před uplynutím třetiny hrací doby přidala druhou branku. Po další samostatné akci si Vopršal rozkýval obránce Staré Říše a přesnou střelou na přední tyč zvýšil na rozdíl dvou branek.

Ve třetím kole moravskoslezské divize D zdolali fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) Humpolec (v modrobílém) těsně 2:1.
VIDĚLI JSME: Tři góly a dvě červené. Fotbalisté Slovanu si poradili s Humpolcem

Za stavu 2:0 se oba celky odebraly do kabin. „Jedinou trošku vydařenější pasáž jsme měli okolo dvacáté minuty. Jinak byl Ždírec po celý zápas lepším mužstvem,“ uznal trenér Staré Říše Lukáš Staněk.

Ani po změně stran se obraz hry nikterak nezměnil. Celek z Havlíčkobrodska dál udával tempo hry, což brankově ještě dvakrát vyjádřil během jediné minuty.

Agilní Vopršal v 68. minutě utekl obraně hostů po lajně, zpětnou přihrávkou našel Pavla Novotného, který hosty definitivně poslal do kolen.

A za dalších pár vteřin bylo úplně jasno. Střídající Veselský napřáhl za velkým čtvercem Staré Říše a uzavřel skóre na konečných 4:0.

Jihlavští fotbalisté (v modrém) nestačili v Praze na domácí Duklu a po porážce 0:1 jí přepustili první příčku v tabulce.
OBRAZEM: Vysočina vyšla na Julisce střelecky na prázdno a poprvé v sezoně padla

Po premiérové výhře v letošním divizním ročníku zavládla v táboře fotbalového klubu ze Ždírce nad Doubravou spokojenost. „Zahráli jsme výborně, po celých devadesát minut jsme měli jasně navrch,“ lebedil si kouč Tatranu Michal Votava.

První vítězství v aktuálním ročníku si na své konto připsali rovněž fotbalisté Velké Bíteše. Ti po dvou předchozích porážkách nezajížděli na stadion Břeclavi v roli favorita.

Branky Pokorného, Novotného a Borýska ovšem zajistily klubu ze Žďárska premiérové tři body za vítězství 3:1.

Ohlasy na výsledky a průběhy zápasů 3. kola moravskoslezské divize D přinese Deník čtenářům v úterním a středečním vydání.

MS DIVIZE D - 3. KOLO
ŽDÍREC N. D. - STARÁ ŘÍŠE 4
Branky: 5. a 29. Vopršal, 68. P. Novotný, 69. Veselský. Rozhodčí: Terber. ŽK: 0:1. Diváci: 145. Poločas: 2:0. Ždírec nad Doubravou: Vlček – Pavlas, Svoboda, Koutný (83. Nekovář), J. Novotný, Procházka (75. Kavalír), Klimeš (65. Veselský), Vopršal (83. Štukhejl), Málek, P. Novotný, Štědrý. Stará Říše: Dutka – Borzenko (74. Nechvátal), Pekárek, Lát, Kvych (74. Kříž), Cejpek, Wiederlechner (16. Trojan), Svoboda, Pokorný, Pospíchal, Špalek.