V úterý sportovní redakce Deníku zaměřila svoji pozornost na třetí ligu. Tentokrát se podíváme o patro níže, do divize D. Jak zde vypadá situace okteta celků z Vysočiny po první polovině podzimu? Dají se rozdělit na tři odlišné skupiny.

(NEČEKANĚ) ÚSPĚŠNÍ
Slovíčko v závorce platí pro Humpolec, s nímž se před sezonou počítalo spíše do spodních vod tabulky. Jenže fotbalovou kvalitu může často zastat příkladné nasazení a bojovnost na hraně obětování. Můžeme jen doufat, že nastoupený trend svěřencům kouče Lukáše Staňka vydrží.

Naopak Havlíčkův Brod potvrzuje očekávání. „Přece jen se ale ukazuje, že celkově ještě nemáme dostatečně zkušený kádr,“ přiznal po odehraných sedmi kolech trenér Slovanu Josef Soural.

Teprve první listopadovou sobotu dojde ve třetí lize na vzájemný souboj Velkého Meziříčí (v červeném) a Vrchoviny. Hrát se bude v Novém Městě na Moravě.
MSFL je již za polovinou podzimu. Fotbalové kluby z Vysočiny zatím příliš nezáří

„JEN“ PRŮMĚRNÍ
O kompletním trojlístku ze žďárského okresu se nedá říci, že by zatím vyloženě zklamal, ale k proniknutí mezi celky v horní polovině mu něco scházelo.

Bystřici nad Pernštejnem zbrzdil nepodařený začátek. „Neměli jsme gólmana. Poté, co jsme jej získali, přišly tři výhry v řadě. Mít jej už od prvního kola, máme teď nějakých šestnáct bodů,“ byl si jistý kouč Oldřich Veselý.

Také po osmém kole zůstávají fotbalisté Bedřichova (ve žlutém) na posledním místě tabulky přeboru. V sobotu doma podlehli Přibyslavi 2:4.
Domácí prohra s Přibyslaví ještě více přiživila současnou mizérii Bedřichova

Fotbalistům FC Žďas Žďár se nedaří na hřištích soupeřů, odkud nepřivezli ani bod. Velkou Bíteš pro změnu sráží koncovka. „Našim celkem slušným výkonům chybí odměna v podobě branek,“ postýskl si její lodivod Marek Zúbek. Poslední výhra 3:0 ve Ždírci může být příslibem.

ZÁCHRANÁŘI
Do konce sezony je sice ještě daleko, ale bodový počin posledních tří celků divizní tabulky k přílišnému optimismu nesvádí.

Problémem Staré Říše jsou především domácí utkání. V nich celek z Jihlavska dosud nezískal ani bod. Jen sotva to může stačit na lepší než aktuálně dvanácté místo.

Útočník Kamenice nad Lipou Martin Dvořák je v letošním ročníku západní skupiny krajské 1. A třídy pro obrany soupeřů doslova postrachem.
Nejsem žádné věchýtko, to mi proti obráncům dost pomáhá, směje se kanonýr Dvořák

Fotbalisté polenského Slavoje byli už loni u dna tabulky a zázraky se od nich nečekaly ani letos. Jediný získaný bod je toho potvrzením. „Kvalita divize je pro některé z našich hráčů příliš vysoká. Přesto mi přijde, že postupně jdeme nahoru. Bohužel nás sráží laciné individuální chyby a slabá produktivita,“ krčil rameny kormidelník Polné Ján Kubík.

Úplně nejhůř je na tom překvapivě ždírecký Tatran. „Klukům nemohu vytknout nedostatek snahy, ale nedáváme góly, v tom to celé je,“ mračil se mladý kouč Ždírce Michal Votava.


Načítám tabulku …