Jen jediný bod dělil oba soupeře, kteří shodně bojují o záchranu ve čtvrté nejvyšší soutěži, před sobotním duelem. K vidění byl souboj dvou rozdílných poločasů.

V tom prvním se hráči celku z Vysočiny prezentovali kvalitní souhrou. „Hráli jsme opravdu velice dobře, ale nedokázali jsme to gólově vyjádřit,“ lehce si postýskl trenér FK Maraton Richard Zeman.

Jeho ovečky tak šly do vedení až pár minut po změně stran. A nemuselo zůstat jen u toho. „Měli jsme velkou příležitost zvýšit na rozdíl dvou branek, ale neproměnili ji,“ prozradil.

Mužem zápasu byl v nedělním dopoledním derby mezi fotbalisty Velkého Meziříčí a Žďáru nad Sázavou útočník hostů Ondřej Starý (v bílém). Jeho hattrick byl klíčový pro výhru 4:2.
Famózní obrat fotbalistů Žďáru v derby režíroval svým hattrickem útočník Starý

Domácí Břeclav, která potřebovala tři body jako sůl, oživila hru střídajícími hráči a díky tomu si vytvořila velký tlak. „V poslední čtvrtině utkání jsme se nechali zatlačit. Gólman Leška dokázal tři velké tutovky domácích zneškodnit, ale šest minut před koncem Břeclav přece jen vyrovnala,“ komentoval Zeman.

Ani v jednom táboře nepanovala po závěrečném hvizdu spokojenost. „V našem postavení remízu neberu. Chtěli jsme bodovat na sto procent, což se nám nepovedlo,“ zhodnotil klání kouč Břeclavi Radomír Víšek.

Oba týmy navíc v závěru přišli o jednoho hráče po vyloučení Kovaříka a Fikara.

Fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) ze šesti jarních utkání ani jednou neprohráli. Naposledy doma zdolali Polnou (v červeném) 2:0.
Slovan potvrdil skvělou jarní formu. Poradil si také s podobně rozjetou Polnou

S dvaceti body patří fotbalistům Pelhřimova v šestnáctičlenném pelotonu dvanáctá příčka. V dalším kole je na domácí půdě čeká v neděli malé krajské derby, když vyzvou na jaře výborný Ždírec nad Doubravou.


Načítám tabulku ...