Tři vstřelené branky během osmi minut a obrat z 0:2 na 3:2. Fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem vytěžili z utkání 22. kola moravskoslezské divize D na půdě Břeclavi tři body.

Tři čtvrtiny sobotního utkání se zdálo, že se budou bystřičtí fotbalisté z jihu Moravy vracet s prázdnou. „Ačkoliv nám vstup do utkání vyšel, brzy jsme inkasovali. To nás trošku srazilo a Břeclav vytěžila ze své aktivity druhý gól,“ popsal trenér Bystřice Oldřich Veselý.

Nečekané výhry dosáhli ve 22. kole moravskoslezské divize D fotbalisté Humpolce (v modrobílém). Na půdě juniorky Zbrojovky Brno v neděli zvítězili 1:0.
Šokovali favorita. Byl to od nás především skvělý týmový výkon, těšilo Veselého

O poločasové přestávce bylo v kabině hostů živo. „S hráči jsme si řekli, že výsledek neodpovídá kvalitám obou týmů. Věřili jsme, že se zápas dá zlomit,“ sdělil.

Přesto to skoro půlhodinu druhého dějství na nějakou změnu nevypadalo. „Byli jsme sice lepší, ale domácí hrozili z brejků a nastřelili tyčku naší svatyně. Šlo o to, vstřelit kontaktní gól,“ komentoval.

To se podařilo čtvrthodinu před koncem, kdy z penalty snížil na 1:2 Zbytovský. „Po penaltě domácí úplně odpadli. Bylo vidět, že znervózněli, nebyli schopní si nahrát, jen odkopávali balony. Zápas jsme úplně ovládli,“ všiml si kouč Bystřice.

Fotbalisté Slavoje Polná (v modro-bílých dresech) jsou pět kol před koncem letošního divizního ročníku blízko sestupu do krajského přeboru.
Votava: Snad jsme to konečně zlomili. Byla to ostuda, zlobil se po debaklu Kubík

O čtyři minuty později Prášil vyrovnal a za další čtyři minuty Sklenář zařídil obrat. „A to ještě neproměnil sólo Prášil a Zbytovského vychytal gólman Břeclavi,“ naznačil Veselý, že konečná výhra mohla být ještě vyšší.

Současně přiznal, že na výhře měli velký podíl hráči na lavičce. „Po vyrovnání jsem chtěl stáhnout Sklenáře dozadu. Kluci na střídačce mě ale přesvědčili, ať hrajeme dál stejně, že máme na výhru. A vyplatilo se,“ usmíval se Veselý.


Načítám tabulku ...