Není to pro ně příznivé období. Po slušném startu do sezony to v těchto týdnech divizním fotbalistům Žďáru nad Sázavou skřípe. Vše vyvrcholilo posledními dvěma zápasy. „Co my předvádíme v obraně, to se nevidí ani v okresním přeboru,“ láteřil kouč FC Žďas Petr Nedvěd.

Před týdnem vysokou domácí prohru 0:6 s Hodonínem ještě přijal. „Jejich kvalita je obrovská, tam to opravdu byla jen otázka skóre,“ uznal.

Debakl 0:8 na hřišti Startu Brno ovšem jen stěží vydýchával. „ Start, při vší úctě k němu, zdaleka nedosahuje kvalit Hodonína. Jenže my hrajeme v obraně totálně naivní fotbal,“ zlobil se.

A hned také pokračoval. „Jde o hrůzostrašně chyby. V našem vápně si dáváme přednost. Místo toho, abychom těžký balon uklidili na tribunu, zkoušíme hrát konstruktivně. Ale hlavně soupeřovým hráčům necháváme spoustu volného místa.“

Ještě jedna skutečnost se podepsala pod poslední výsledky. „Máme velké zdravotní problémy. Po předzápasové rozcvičce jsme museli ze sestavy vyhodit Severu, Fialu a Sodomku. Ten nakonec na hřiště musel, ale vydržel jen chvíli místo taktéž rozbitého Trojánka. Do pole tak šel náhradní gólman Jícha,“ popisoval Nedvěd.

Ani fotbalisté Havlíčkova Brodu v devátém kole nebodovali. Za prohru 2:3 s Hodonínem se ovšem nemuseli stydět. „Favorizovaní hosté se na výhru pořádně nadřeli, z utkání jsme odešli se vztyčenou hlavou,“ těšilo trenéra Brodu Josefa Sourala.

Ten ještě k zápasu dodal. „Pro nás to byl jakýsi test, kam jsem se za rok posunuli. Loni se nám zápas nepovedl, Hodonín tu lehce vyhrál 4:1. Z tohoto pohledu můžeme být spokojení, je na naší hře vidět určitý pokrok.“


Načítám tabulku ...