Ke své polovině se blíží podzimní zápasová porce v moravskoslezské divizi D. V sobotu a v neděli je na programu 7. kolo.

Program odstartuje v sobotu dvěma dopoledními zápasy. Zatím výbornými výkony i výsledky se prezentující nováček z Polné se představí na půdě Břeclavi. Rovněž od 10.15 pak vyzvou fotbalisté Havlíčkova Brodu v malém krajském derby Žďár nad Sázavou.

Celek z města pod Zelenou horou se po sérii tří proher před týdnem dočkal po delší době výhry, když doma zdolal Velké Meziříčí těsně 1:0. „Doufám, že jsme tu šňůru, kdy se nám nedařilo, konečně zlomili. Snad se nyní odrazíme se k dalším bodovým ziskům,“ říkal po nedělní výhře kouč FC Žďas Václav Pohanka.

Ve dvou nedělních dopoledních zápasech se dvojice klubů z Vysočiny poměří s dvěma nejlepšími celky soutěže. Velké Meziříčí doma vyzve v 10.15 juniorku Zbrojovky Brno.

V ten samý čas se o překvapení na stadionu Lanžhotu pokusí fotbalisté Staré Říše. „Teď nás čeká série zápasů, kde se poměříme s těmi lepšími celky. Přitom bodů nemáme moc, třeba se nám podaří překvapit,“ komentoval trenér Staré Říše Lukáš Staněk.

Zbraně dopředu rozhodně neskládá. „Jednou za půlrok se podaří porazit horkého favorita. Třeba loni se nám takhle povedlo zdolat Start Brno. Lanžhot má výborný mančaft, jede na postup, ale se svěšenou hlavou tam nepojedeme,“ potvrdil.

Z nedělního odpoledního programu na sebe poutá pozornost souboj fotbalistů Ždírce nad Doubravou a nováčka z Pelhřimova. Oba celky se navzájem dobře znají.

„V předchozích letech jsme spolu často hráli přípravná utkání. Pelhřimov má kvalitní hráče, ale věřím, že na ně něco zajímavého vymyslíme,“ usmíval se lodivod Tatranu Michal Votava.

Ten věří, že se jeho svěřenci po dvou utkáních, kdy vyšli střelecky naprázdno, dokážou prosadit. „Pro nás je to důležité utkání, protože se výhrou můžeme v tabulce vzdálit jejímu spodku. Navíc hrajeme doma, chceme hrát aktivně, dát hodně branek a připsat si tři body,“ nastínil Votava.

Nováčkovi se zatím ve vyšší soutěži příliš nedaří. „Musíme se vyvarovat zbytečných chyb, kterými našim soupeřům dovolujeme až příliš snadno skórovat. Naopak před jejich brankou musíme být mnohem důraznější," zdůraznil trenér FK Maraton Richard Zeman.

MS DIVIZE D - 7. KOLO
SOBOTA: HAVLÍČKŮV BROD – ŽĎÁR NAD SÁZAVOU, Břeclav – SLAVOJ POLNÁ (oba 10.15).
NEDĚLE: VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Zbrojovka Brno B, Lanžhot – STARÁ ŘÍŠE (oba 10.15), Líšeň B – VELKÁ BÍTEŠ, ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU – PELHŘIMOV, SPEŘICE – NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ, Tasovice – HUMPOLEC (vše 15.30).


Načítám tabulku ...