Horší start do utkání si asi hostující celek nemohl přát. Ve 3. minutě penalta a první inkasovaný gól, za další tři minuty perfektně sehraná akce Blanska a bylo to 2:0.

„Ruka ve vápně určitě byla, ale bylo jen na posouzení rozhodčího, zda odpíská pokutový kop. Stejně tak mohl hru klidně nechat plynout dál,“ podotkl asistent trenéra Žďáru Václav Pohanka, který připomněl, s jakými obtížemi se skládala základní sestava. „Vůbec se na to nechci vymlouvat, ale chybělo nám pět hráčů obvyklé základní sestavy. Ti, co nastoupili, však podali nesmírně kvalitní výkon.“

To se projevilo už v závěru první půle, kdy se útočník Henzl nejprve ve vyložené příležitosti zastřeloval, aby tři minuty před pauzou z dorážky vykřesal naději.

„Druhý poločas ovšem svojí kvalitou výrazně zaostal za tím prvním. Oba celky toho příliš nepředvedly,“ přiznal asistent trenéra Žďáru, jehož mrzela hlavně neproměněná tutovka záložníka Nedvěda ze 70. minuty hry. Ten v sólu nejprve nastřelil gólmana Blanska, aby z dorážky ještě orazítkoval tyčku domácí svatyně.

„Rozhodně se nemáme za co stydět. Škoda, že jsme nevyužili naše šance ve druhé půli, protože jsme na hřišti jasného favorita sahali po bodu,“ mrzelo po těsné prohře 1:2 Václava Pohanku.