S průběhem uplynulého několikatýdenního přípravného bloku vyslovil spokojenost. „Bylo to dobré, myslím si, že nám to po pauze pomohlo. Účast hráčů na trénincích byla solidní. Samozřejmě, nějaké školní povinnosti či zaměstnání nám do nich ale zasáhly. Odehráli jsme několik zápasů, prostě tuto fázi hodnotím kladně,“ těšilo padesátiletého kouče.

Navíc také výkony jeho svěřenců v přípravných duelech měly stoupající tendenci. „Hlavně byla na hráčích vidět chuť do fotbalu, chtěli po té dlouhé přestávce konečně hrát. Právě to se myslím nejvíce projevovalo i na tom, že výkony byly poměrně solidní,“ pochvaloval si.

Radost mu určitě udělalo také rozhodnutí dosud absentujícího stopera Jakuba Šindelky. „S Kubou jsme domluvení, že by to měl znovu zkusit. Do letní přípravy by tak mohl naskočit.“

Novým hrajícím asistentem trenéra Richarda Zemana bude kapitán Vrchoviny Lukáš Michal.
Kluci přistoupili k tréninkům zodpovědně, potěšilo trenéra Zemana

Jedinou posilou je krajní záložník Přemysl Severa, který dorazil ze Staré Říše. „Nikdo další už asi nedorazí, protože jsme do týmu posunuli několik našich dorostenců. Na zkoušce tu sice bylo několik hráčů, ale buď k nám jít nechtěli, nebo jim v jejich klubech nabídli lepší podmínky. My nikoho přeplácet nechceme,“ zdůraznil.

Řekl si některý z mladých hráčů o místo v základní sestavě? „Někteří rozhodně zaujali, za všechny bych jmenoval Mikuláše Zažímala. Jiní střídali lepší chvilky s horšími. Uvidíme, jak se budou jevit v letní přípravě,“ podotkl.

Před novou sezonou se budou žďárští fotbalisté více věnovat fyzické kondici. „V uplynulém bloku jsme nedělali dorazové věci, spíše jsme se připravovali s balonem. Nyní budeme chtít najet na herní rytmus do vyšších obrátek a dělat věci, které budou mnohem náročnější. Na druhou stranu víme, že hráči už mají něco za sebou, nezačínáme od nuly,“ uvědomuje si Nedvěd.