Od druhého lednového úterý jsou v plném zápřahu divizní fotbalisté Ždírce nad Doubravou. Není se co divit, na jaře je čekají náročné záchranářské boje. „Nepřipouštím si nic jiného, než že divizi zachráníme,“ potvrdil trenér Tatranu Michal Votava.

Toho na úvodních jednotkách potěšila vysoká účast. „Hned na těch prvních dvou nás bylo šestnáct, to bylo hodně dobré. Poté bohužel pár kluků onemocnělo a to číslo se snížilo,“ popisoval třicetiletý lodivod.

Byť v sobotu nastoupila k přípravnému utkání FC Vysočina (v modrém) v silně kombinované sestavě, přece jen se výhra Velkého Meziříčí (v červeném) 2:1 nečekala.
Trenéři FC Vysočina hodně testovali. Šimáčka jeho svěřenci příjemně překvapili

Ten svým ovečkám rozdal už v mezidobí po skončení podzimní sezony individuální plány. „Nebylo to ale nic drastického. V neděli jsme si pak chodili zahrát fotbálek,“ sdělil.

Podobně jako ostatní celky, také ve Ždírci budou v lednu trénovat čtyřikrát týdně. „Třikrát na umělé trávě v Chotěboři a jednou to proložíme cvičením. Na odreagování a jakési uvolnění si pak v neděli ve Ždírci zajdeme na jumping,“ prozradil.

Pouze šest branek za třináct kol zaznamenali na podzim hráči Tatranu. Hlavní úkol pro herní stránku přípravy je tudíž nasnadě. „Rozhodně budeme naši útočnou hru pilovat. Je to nejen o výběru místa, ale také o lepší efektivitě z krajních pozic,“ vysvětloval.

Na startu zimní přípravy hlásí divizní fotbalisté FC Žďas Žďár (v bílém) jednu personální ztrátu oproti podzimu. Do Rakouska se rozhodl zamířit Lubor Trojánek.
Na jaro bychom měli být řádně rozehraní, zdůraznil kouč fotbalistů Žďáru Pohanka

A nejen to. „Chci také zvýšit náš pohyb a prolínání hráčů, abychom byli pro soupeře méně čitelní,“ dodal.

Přípravné zápasy mají splnit dva úkoly. „První dva mají být fyzicky náročnější, v těch dalších už bychom měli začít dávat góly,“ řekl Votava.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY ŽDÍRCE N. D.:
5. února    Pelhřimov
12. února  Chotěboř
19. února  Nová Ves (NH)
26. února  Holice (NH)
5. března  Hlinsko (NH)
12. března Chrudim
19. března Speřice (NH)

Tučně vytištěné přípravné zápasy odehrají divizní fotbalisté Tatranu Ždírce nad Doubravou na hřištích soupeřů. Zkratka NH znamená neutrální hřiště.


Načítám tabulku …