Tak tohle čekal jen málokdo. Když dva týdny zpět doma zdolali o záchranu divize bojující fotbalisté Velkého Meziříčí druhý Lanžhot, byla to senzace. O ještě větší se ale postarali v neděli, když zvítězili na stadionu vedoucí rezervy Zbrojovky Brno 1:0! „Musím hráče pochválit, dodrželi stanovené pokyny,“ usmíval se po šokujícím výsledku kouč Velkého Meziříčí Milan Volf.

Prvotním klíčem k překvapení 22. kola čtvrté ligy bylo čisté konto, které při očekávaném úvodním náporu celek z Vysočiny udržel. „Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany, Zbrojovka byla podle očekávání více na míči,“ nebyl překvapený lodivod Velmezu,

Vyloženou příležitost suverénního lídra ovšem viděl pouze jedinou. „Po rohovém kopu a nacvičeném signálu jsme nezachytili hráče na zadní tyči. Naštěstí nás na brankové čáře zachránil Kokorský,“ ocenil pohotový zákrok svého středopolaře.

Cenná výhra pro záchranářské boje. Tři body doslova vydolovali v sobotu fotbalisté Žirovnice (bílé dresy) proti Rapoticím (v zeleném).
Krok k záchraně. Pro nás důležité body, sdělil kouč fotbalistů Žirovnice Kubík

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Blízko vedení byl domácí celek po skrumáži před svatyní hostů, kdy balon rozezvučel tyčku. S tím, jak se domácí celek stále více hnal za vítěznou brankou, se otevíraly možnosti pro rychlý brejk na druhé straně.

A dvanáct minut před koncem na hlavním stadionu Zbrojovky na Srbské, kde se nedělní duel odehrával, zahřmělo. Ale na odlišné straně, než by se očekávalo.

Jonáš se ze středu pole zničehonic zjevil sám proti gólmanovi Brna a nekompromisní bombou zařídil veledůležité tři body pro Meziříčí. „Vedle úžasné nahrávky Kokorského měl na gólu lví podíl také Havlík, který skvěle odtáhl svým pohybem obránce. Jonáš se poté trefil nádherně,“ rozplýval se Volf.

Fotbalisté Vrchoviny (v modrém) snad konečně zahladili dosavadní jarní tápání. V sobotu doma zdolali Speřice jednoznačně vysoko 6:0.
Jednoznačná záležitost. Fotbalisté Nového Města si s chutí smlsli na Speřicích

Závěr zápasu se podařilo hostujícímu souboru sehrát výborně takticky. „Kluky musím pochválit, že se snažili dodržovat stanovené úkoly a vyrovnali se soupeři běžecky. Oproti minulému týdnu přidali na disciplíně a závěr zápasu zvládli výborně i takticky,“ vysekl svým ovečkám poklonu trenér Meziříčí.

A ještě na toto téma dodal: „Na výhře mají obrovský podíl i hráči, co nastoupili až v průběhu zápasu, ale také ti, kteří se do utkání nedostali, ovšem z lavičky ostatní neustále povzbuzovali.“

I přes nečekaný zisk tří bodů zůstávají ve Velkém Meziříčí nohama na zemi. „Do úterý si můžeme výhru všichni užívat. Pak už ale musíme myslet a koncentrovat se na příští domácí utkání proti poslední Staré Říši, které je pro nás extrémně důležité. Bude to pro nás takové finále mistrovství světa,“ neskrýval Volf.


Načítám tabulku ...