Po polovině letošního ročníku jsou v moravskoslezské divizi D na posledním místě tabulky. Jejich výsledky v zimní přípravě ovšem naznačují změnu. „Postupně se zvedáme,“ pochvaloval si trenér Slavoje Polná Ján Kubík.

Na jednom hráči dnes většinou týmový výkon ve fotbale nestojí. V Polné o tom ovšem nyní vědí své. „Po příchodu Honzy Štohanzla jsme se rapidně zvedli. Hráči, kteří předtím neměli potřebné sebevědomí, najednou vypadají úplně jinak. Ta změna je na nás vidět,“ všiml si Kubík.

Minimálně několik týdnů si od fotbalu odpočine útočník divizních fotbalistů Ždírce nad Doubravou Matěj Vopršal (na snímku ještě v dresu Žďáru).
Smutný Vopršal: Je to pro mě nešťastné zranění. Doufám, že budu co nejdříve fit

Navíc by do kádru klubu z Jihlavska ještě měly dorazit další posily. „Jména zatím nemohu prozradit, ale máme rozjednané dva hráče. Jednoho na stopera, kde sice máme kvalitu, ale nemáme možnost náhrady. Druhý hráč by zkvalitnil naší levou stranu. A k tomu ještě mladý útočník Došek, který by měl dorazit z Jihlavy, až se tam uzavřou kádry pro jaro,“ nastínil náročný kouč.

Po demolici Bystrce 7:0 zdolaly v sobotu jeho ovečky Rousínov 2:1. „Je cítit, že se postupně zvedáme. Rousínov má kvalitní tým, byl hodně agresivní a důrazný. To nám hlavně v první půli dělalo problémy,“ pozoroval.

S úvodním dějstvím tak Kubík v sobotu nebyl spokojený. „První poločas od nás nebyl dobrý. Šanci dostali hráči širšího kádru, ale nepředvedli výkon, který by byl dostatečný na divizi,“ mračil se rodák ze Slovenska.

Kluby z třetí ligy měli o víkendu za soupeře divizní fotbalisté Havlíčkova Brodu (v černém) a Žďáru nad Sázavou (v bílém). Prvně jmenovaní zdolali béčko Jihlavy 3:1.
Pozitivní signál pro jaro? Slovan i Tatran jdou nahoru, Žďár vylepšil defenzivu

Však také první půli Polná prohrála 0:1. „Gól jsme dostali z penalty po obrovské chybě gólmana Čermáka,“ komentoval.

Po změně stran ale přišel obrat. „Ve druhé půli jsme se zlepšili, střídající kluci naši hru výrazně oživili. Přišla tam kvalita a zaslouženě jsme výsledek otočili, s tím jsem byl spokojený,“ lebedil si Kubík.


Načítám tabulku …