Hráči FC Žďas v neděli na Bouchalkách přivítali Břeclav a prakticky po celý zápas byli jasně lepším týmem. Na jediný gól, který zařídil po hodině hry obránce Růžička, se ovšem pořádně nadřeli.

„Byla to zasloužená, ale utrápená výhra. Nebyl to od nás úplně ideální výkon, jakoby nám chyběla potřebná šťáva a energie. Přesto jsme si v prvním poločase vytvořili dostatek šancí, jenže jsme je neproměnili. Ke konci zápasu pak už na některých hráčích bylo znát, že nám po středečním pohárovém utkání se Zbrojovkou docházely síly. Nepřidali jsme pojišťovací druhý gól, o to pak byl závěr nervóznější,“ všiml si trenér FC Žďas Petr Nedvěd.

Jistota v defenzivě

Dařilo se také Velké Bíteši, která doma přivítala ambiciózního nováčka z Lanžhotu. O něm se před začátkem ročníku hovořilo jako o jednom z možných aspirantů postupu.

„Lanžhot má určitě mančaft do třetího místa, vedle Žďáru a Rosic je to pro mě favorit soutěže. Po hráčích jsem před utkáním chtěl, abychom neopakovali druhé poločasy z předchozích zápasů proti Humpolci a Ždírci,“ vysvětloval kormidelník Velké Bíteše Libor Danihelka.

Jeho ovečkám hodně pomohl brzký gól Sodomky, po němž se mohli soustředit na pozornou defenzivu.
„Všichni hráči to odjezdili, bylo to o bojovnosti a nasazení, bez toho bychom nemohli uspět. Jen mi trošku chybělo, abychom více podrželi míč na polovině soupeře, ale jinak to bylo dobré, naše obrana tentokrát pracovala bez chyb. Lanžhot má výborné hráče, se zkušenostmi třeba z první slovenské ligy, ta kvalita tam prostě je. Ale byl to od nás týmový výkon, hráči splnili bezezbytku to, co jsme si před zápasem řekli, byl jsem spokojený,“ usmíval se po utkání kouč Velké Bíteše.