Proti jednomu z favoritů soutěže sice nováček nebyl herně o tolik horší, přesto už o půli prohrával se třetím týmem tabulky o dvě branky. „Lanžhot potvrdil svoji kvalitu, kterou prokazoval od úvodních minut zápasu. Chtěli jsme se soupeřem hrát vyrovnanou partii, na žádného zanďoura jsme nespoléhali. Mě spíše mrzí to, že jsme soupeři první dvě branky darovali po našich chybách v obraně,“ postýskl si trenér Bystřice Oldřich Veselý.

Začátek druhého dějství se nesl ve znamení mírné převahy domácího souboru, bohužel bez gólového efektu. „Do šedesáté minuty jsme se soupeřem drželi krok. Pak ale Lanžhot opět ukázal svoji sílu, vstřelil třetí branku a bylo prakticky po zápase,“ viděl kormidelník klubu z města u středověkého hradu Pernštejna.

V závěru se domácí snažili alespoň o korekci hodně nepříznivého stavu, překonat aspoň jednou gólmana Lanžhotu se jim ovšem nepodařilo. „Pořádné měřítko sneslo až posledních deset minut. To už Lanžhot prostřídal sestavu a ukázalo se, že jejich kádr zase tak široký a kvalitní není. V závěrečných minutách jsme tak byli lepším týmem, ani jednu z nadějných akcí jsme bohužel ve vstřelenou branku nepřetavili,“ mrzelo Veselého.

V konečné podzimní tabulce tak nováčkovi z Bystřice patří se ziskem šestnácti bodů osmá příčka. Bude to důvodem ke spokojenosti? „Naším podzimním cílem bylo 18 bodů, ale když se podívám na tabulku, tak asi můžeme být relativně spokojení. Nějaké body jsme poztráceli, ale tomu spodku tabulky jsme vzdálení,“ dodal Oldřich Veselý.