Jen minimum změn, podobně jako u dalších klubů v regionu, se během zimní přestávky odehrálo v kádru fotbalistů Žďáru nad Sázavou.

Dlouholetý účastník moravskoslezské divize zaznamenal po jednom odchodu a jednom příchodu. „Do mateřského Moravce se vrací útočník František Kovář. Je to z rodinných důvodů, protože staví dům a nestíhal by tréninky. Více než rovnocennou náhradou za něj bude Marek Šerý, který k nám přichází z Polné,“ popsal trenér FC Žďas Petr Nedvěd.

Novou posilu, která má z dresu Slavoje dostatek divizních zkušeností, si vyhlédl už před časem. „O Marka jsem měl zájem už loni v zimě, ale i potom v létě, bohužel to nikdy nedopadlo. Jedná se o kvalitního hráče, který může v ofenzivě nastoupit na více postech,“ pochvaloval si.

Na fotbalisty Bystřice nad Pernštejnem (v červeném) čeká o posledním lednovém víkendu náročné fyzické soustředění.
Pomalu už přestávám věřit, že se sezona ještě rozběhne, sdělil kouč Veselý

Ve Žďáře by hráči neměli mít tréninkový výpadek tak velký. „Využili jsme těch dvou týdnů v prosinci, kdy došlo ke krátkému rozvolnění, takže něco málo by kluci mít v nohách měli,“ komentoval.

Nedvěd už před časem avizoval, že pokud neskončí nouzový stav, začne se svými svěřenci trénovat na umělé trávě alespoň po dvojicích.

To se také stalo, byť v omezenějším režimu, než kormidelník FC Žďas počítal. „Na umělku chodí v podobném stylu i mládežníci, ale jen dokud je světlo, protože zapínat osvětlení kvůli dvěma hráčům na polovině hřiště je nesmysl. Ale snažíme se dělat alespoň něco,“ svěřil se.

Dobrou partu mají ve své kabině v posledních sezonách druholigoví hokejisté Žďáru nad Sázavou.
Žďárský útočník Gregar si zahrál hokej alespoň na rybníku. Chybí mu kabina

V současné nejisté situaci vidí Nedvěd malinkou jiskřičku naděje. „Nový PES, s nímž vláda přišla, by znamenal, že by mohly stačit negativní antigenní testy, které jsou nyní zdarma, a celý tým by mohl trénovat. Pořád ale neznáme podrobnosti. Pokud by se tyto testy zpoplatnily, tato varianta by samozřejmě padla,“ připomněl.

Hned sedmička přípravných utkání měla na hráče klubu z města pod Santiniho Zelenou horou čekat od poloviny ledna. Tři lednové už jsou pasé, ta další jsou také v ohrožení. „Pokud vše bude pokračovat tak, jako doposud, dostaneme se k zápasům až na přelomu února a března,“ postýskl si.

Jarní část čtvrté nejvyšší soutěže ovšem i přesto nevidí jako ohroženou. „Pro divizi by to neměl být takový problém. Máme zahájit v polovině března, může se začít klidně o týden později. Navíc nás nečeká tolik zápasů. Mnohem horší situace je to pro kluby z MSFL, které mají na jaře odehrát více než dvacítku zápasů,“ připomněl Nedvěd.


Načítám tabulku …