Opět v hodně slepované sestavě, a znovu s prohrou odešli o víkendu ze svého druhého přípravného utkání v zimní přípravě divizní fotbalisté Žďáru.

Jenže zatímco prohra 0:2 proti třetiligovému Ústí nad Orlicí byla vcelku přijatelná, o porážce 1:4 v Boskovicích se to v žádném případě tvrdit nedá. „Zápas nám v plné nahotě ukázal naše nedostatky,“ uznal kouč FC Žďas Václav Pohanka.

Především směrem dozadu měl k výkonu svých oveček velké výtky. „Naše hrubé individuální chyby stály hned za třemi inkasovanými brankami,“ mračil se dvaatřicetiletý lodivod.

První přípravné utkání v letošním kalendářním roce se fotbalistům Slavoje Polná (v červených dresech) vydařilo. Bystrc zdolali na jejím hřišti vysoko 7:0.
Posila pro jaro jako hrom! Dres fotbalistů Polné oblékl jejich slavný odchovanec

Přitom bez kvalitní a poctivé hry směrem dozadu se body v mistrovské soutěži jen těžko získávají. „Takto se v obraně hrát nedá, to bychom na jaře měli velké problémy. Trošku je to dáno také tím, že vzadu nastoupili hráči, kteří na tyto posty nejsou tolik zvyklí. To ale není žádnou omluvou,“ zdůraznil Pohanka.

A byl ihned konkrétní. „Takto naivně by se nedalo hrát ani v krajském přeboru. Vždyť my třeba pozdě reagujeme i na jednoduchý nakopnutý balon.“

Podobně jako o týden dříve, také tentokrát scházela v sestavě celku z města pod Santiniho Zelenou horou řada opor. „Šindelka zvažuje konec kariéry, dále chyběli Vitásek, Fiala, Kunstmüller, navíc po čtvrthodině musel ze hry kvůli tříslu Sodomka,“ vypočítával.

V sobotním přípravném utkání drželi fotbalisté Nového Města na Moravě (v zelených dresech) s Velkým Meziříčím (v červeném) krok pouze v první půli.
Reakce na debakl? Meziříčí nás vyškolilo, smutnil trenér Vrchoviny Procházka

Mimo hru je také útočník Ondřej Starý, který by do Žďáru mohl zamířit z Nové Vsi. „Má problémy s kolenem, takže do zápasů ještě nenaskočil,“ postýskl si.

Přesto by se proti celku z jihomoravského přeboru čekalo, že bude mít divizní mančaft navrch. „V ofenzivě nám chybí sebevědomí, často jsou vidět přihrávky na náhodu. Pořád jsme v hrubé přípravě, máme na čem pracovat,“ dodal Pohanka.


Načítám tabulku ...