Jak už bylo řečeno, v předchozím týdnu se loňský nováček čtvrté nejvyšší soutěže začal připravovat, ale v ne úplně klasickém střihu. „Poprvé jsme se sešli v úterý, kdy šlo jen o takové proběhnutí. To samé následovalo také ve čtvrtek, v obou případech ovšem na bázi dobrovolnosti,“ popisoval kormidelník Bystřice.

Byť se svými ovečkami dodržuje vládní nařízení o šesti dvojicích a desetimetrových rozestupech, přiznává, že jim nerozumí. „Možná u těch úplně nejmenších, kteří si mohou přihrávat, tak u nich dejme tomu. Ale u těch kategorií, kteří už hrají soutěže, u mužů ani nemluvě, je to absolutní nesmysl,“ nebral si servítky.

Více se ovšem nechtěl na toto téma vyjadřovat. „Ke krokům, které v posledním roce dělá česká vláda, raději budu mlčet,“ mračil se.

Nakonec ovšem jednu výjimku udělal. „Ve škole, ale také v zaměstnání, se lidé normálně potkávají s ostatními, o obchodech ani nemluvě. Navíc už probíhá testovaní, někteří jsou také očkovaní. Všude to nevadí, ale na hřišti je to obrovský problém,“ kroutil hlavou.

Na druhou stranu Veselého potěšil přístup, s nímž se jeho svěřenci do tréninku opět vrhli. „Kluci byli patřičně natěšení, okamžitě byly vidět jejich velký zájem a chuť. Jelikož jsme začali na umělé trávě, ti, co byli po zranění, nebo se ještě necítili, raději vynechali,“ upřesnil.

Tento týden už se však celek z města v blízkosti středověkého hradu Pernštejna připravuje na přírodním povrchu. „Jednotky i objemy musíme zvyšovat jen postupně, aby po té dlouhé pauze nedošlo k nějakým zbytečným zraněním. Postupně tak budeme zapojovat různé náběhové věci,“ naznačil.

Podle toho, co mohl zatím vidět, kouč Bystřice usuzuje, že s kondicí by jeho tým problém mít neměl. „Prakticky všichni v dlouhé pauze něco dělali a posílali mi výsledky. Třeba Sklenář se Zbytovským, kteří byli na podzim zranění, jsou na tom fyzicky výborně, protože chodili pravidelně běhat,“ lebedil si.

Teď už jen, aby se začalo hrát. „To už nezáleží na nás. Ale samozřejmě bychom si to přáli,“ usmál se Veselý.


Načítám tabulku ...