Vedoucí celek soutěže přitom hrál dvě třetiny zápasu v početní výhodě. „Je to pro nás určitě zklamání. Pokud bychom se proti týmu, hrajícímu v deseti, do ničeho nedostali, dalo by se to třeba brát. Jenže my jsme ty šance měli, proto je remíza málo,“ neskrýval trenér Velké Bíteše Marek Zúbek.

Přitom se pro favorita vše vyvíjelo podle ideálního scénáře. Po brance Kruly šla Bíteš rychle do vedení, navíc po půlhodině šel po sprchy hostující Klouda. Hosté přesto chvíli po změně stran dokázali vyrovnat. „Špatně jsme rozehráli, následoval roh a po něm ruka jednoho z našich hráčů ve vápně. Hosté pak penaltu proměnili. Času na rozhodnutí jsme ještě měli dost, ale bohužel už to nevyšlo,“ krčil rameny.

Podobně jako výsledek mrzelo kormidelníka Bíteše i to, že se utkání odehrálo bez diváků. „Je mi to líto hlavně kvůli klukům, protože měli dobrou formu, určitě by dorazilo hodně lidí. Za další dva týdny nás pak mělo v dalším taháku čekat béčko Zbrojovky,“ kabonil se Zúbek.

Ani účast Petra Dolejše (v červeném) v základní sestavě nepomohla Velkému Meziříčí k bodům.
Mohli jsme spoléhat jen na zázrak, řekl Šimáček

Na druhé straně pomyslné barikády vládly opačné pocity. „Pro nás je to samozřejmě cenný bod. Oproti předešlým nevydařeným zápasům to od nás byla v neděli úplně jiná káva,“ lebedil si kouč FC Žďas Petr Nedvěd.

Toho hodně namíchlo zbytečné vyloučení záložníka Kloudy. Obě žluté totiž inkasoval za klukovské držení za dres soupeře. „Jeho absolutně nepochopitelná nedisciplinovanost a zkrat. Navíc to bylo na polovině hřiště v situaci, kdy naší brance nic nehrozilo,“ zlobil se. Dá se říci, že pro hráče FC Žďas to v prvním dějství derby vypadalo na nejhorší možný scénář. „To je pravda, ale také my jsme měli své příležitosti. Rozhodně to nebylo tak, že by nás hráči Bíteše válcovali,“ upozornil.

Po změně stran jeho ovečky vycházely ze zabezpečené obrany, což po vyrovnání ještě zesílilo. „Domácí měli dvě nadějné možnosti, ale spíše po závarech v našem vápně,“ popsal.

Výkon hráčů trenér Žďáru ocenil. „Za jejich bojovnost, přístup i nasazení musím kluky pochválit. Po vyloučení se skutečně semkli,“ složil jim poklonu Nedvěd.


Načítám tabulku …