Břeclav hostila v sobotu odpoledne polenský Slavoj, kterému se až nad poměry daří. Staronový účastník divize potvrdil, že je momentálně v dobrém psychickém rozpoložení. „Daří se nám využívat nadšení z návratu do vyšší soutěže,“ pochvaluje si trenér Lukáš Adamec.

Jeho tým po prvním poločase ztrácel dvě branky kvůli slepeným gólům Skočovského a Mitáče, ale v závěru šturmoval a dosáhl na remízu 2:2. V poslední minutě vyrovnal Marek Pecina. „Pro nás byl duel v Břeclavi těžkou zkouškou, každý bod je dobrý,“ lebedil si Adamec.

Po závěrečném hvizdu sudího Rosického se stejný výsledek zrodil i v Líšni. Velká Bíteš na hřišti rezervy druholigového A-týmu dvakrát vedla a dokonce sahala po třech bodech. Ty ztratila pět minut před koncem po trefě Vlasáka.

Tvrdou realitu po sestupu z MSFL zažívají fotbalisté Velkého Meziříčí. Proti Zbrojovce B neměli šanci, rozhodnuto bylo už po první půlhodině. Když se pak trefil ještě v závěru dvakrát Pachlopník, hráč s prvoligovými zkušenostmi, zrodil se výprask 0:5.

Celek z města pod dálničním mostem se tak dostal až na úplné dno tabulky. „V kabině si něco řekneme, ale na hřišti je všechno jinak. Béčko Zbrojovky bylo lepší, ale my jsme mu situaci výrazně ulehčili. Přijde mi, že proti takovému soupeři jdeme už dopředu úplně odevzdaní,“ mračil se kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

Také druhý lídr tabulky nezaváhal. Lanžhot potvrdil svou sílu, k pohodové domácí výhře 4:1 nad Starou Říší ho nastartovala branka Ravase na 2:1 těsně před odchodem do kabin.

Humpolec drží v tabulce pátou pozici, ale mančaft trenéra Romana Veselého se přesvědčil, že z Tasovic se body nevozí snadno. Tým ze Znojemska kontroloval hru, hostům dovolil až v úplném závěru jen snížit na konečných 3:1.