Generálky na start jarních odvet čekají o druhém březnovém víkendu na divizní fotbalové kluby z Vysočiny. V akci se jich v sobotu a v neděli představí všech devět.

A všechny shodně zvolily za své soupeře pro poslední herní test kluby z nižších soutěží. V případě Speřic či Velké Bíteše se dokonce jedná o týmy z I. A třídy.

Celek z města na pomezí jižní Moravy ještě nemá jasno o složení kádru. „Obránce Tadeáše Vrbu, který u nás je na zkoušce z Náměště, určitě chci. Záležet bude na jednání klubů. Stejně se bude jednat o záložníkovi Michalovi Blatném z Budišova,“ sdělil kouč Bíteše Marek Zúbek.

První březnový víkend strávili fotbalisté Polné (v červených dresech) na soustředění ve Vlašimi. Pomoci jim mělo k dalšímu vylepšení jejich hry.
Fotbalisté Slavoje Polná hlásí dva návraty. Jsme sehranější, chválí si Adamec

Jedno staronové jméno ale už v kádru před začátkem jara přivítal. „Z Blanska se vrací můj syn, který může nastupovat na pozici defenzivního záložníka či obránce. Ještě jednoho hráče pak mám vyhlédnutého, ale zda a případně kdy se jeho příchod povede realizovat, neumím říci,“ dodal Zúbek.

Na přírodní trávě už by měli v generálce vyběhnout fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem. „Takto jsme to měli naplánované už od začátku zimní přípravy," neskrýval kouč Bystřice Oldřich Veselý.

V sobotu od 14.00 tak jeho ovečky vyběhnou k utkání na trávníku Lednice. „Na jižní Moravě jsou mnohem lepší klimatické podmínky. Proto jsme si vybrali za soupeře pro poslední duel právě Lednici," upozornil.

Zatímco před rokem své soupeře fotbalisté Pelhřimova (v bílých dresech) v zimní přípravě doslova válcovali, letos stále čekají na premiérové vítězství.
Fotbalisté Pelhřimova čekají na první letošní výhru. Lacino inkasujeme, ví Zeman

Pro jarní záchranářské boje tak dělají za Lužánkami maximum. „Z vlastní zkušenosti vím, že nejtěžší bývá přechod z umělé trávy na tu přírodní. Proto chceme být maximálně připravení," zdůraznil Veselý.

Po podzimu poslední Humpolec doma v sobotu v krajském derby přivítá Slavoj Polná. Fotbalisté Žďáru se na ostrý divizní start na hřišti vedoucího Startu Brno naladí proti Nové Vsi.

JARNÍ GENERÁLKY DIVIZNÍCH FOTBALOVÝCH KLUBŮ Z VYSOČINY
SOBOTA: HAVLÍČKŮV BROD – Boskovice, HUMPOLEC – Slavoj Polná, Lednice – BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM, Pelhřimov – JIHLAVA B (vše 14.00), STARÁ ŘÍŠE – Okříšky (UT Jaroměřice), ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Nová Ves (oba 15.00).
NEDĚLE: VELKÁ BÍTEŠ – FŠ Třebíč (10.00, UT V. Meziříčí), Velké Meziříčí B – ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU (14.00), SPEŘICE – Světlá nad Sázavou (14.30, UT Humpolec).


Načítám tabulku ...