Tři zápasy v řadě doma = nula bodů. Tak mizerná je bilance havlíčkobrodského Slovanu posledních týdnů. „Každá prohra byla jiná. Proti Bystřici to bylo o jednom gólů, který dali bohužel hosté. S Hodonínem jsme odehráli slušný zápas, s jedním z favoritů soutěže nebyla prohra 2:3 žádnou ostudou. Ale sobotní porážka se Startem Brno mě mrzí,“ stýskal si kouč Brodu Josef Soural.

Jeho svěřenci šli dvanáct minut před koncem do vedení, jenže hosté okamžitě vyrovnali. „Půlka naší lavičky vyrovnávací gól přes oslavy naší branky ani neviděla. Byla to zbytečná chyba,“ neskrýval.

Po čtyřech porážkách v řadě se fotbalisté Nového Města (v modrém) znovu dočkali bodového zisku. V Otrokovicích hráli v sobotu nerozhodně 0:0.
Body jsme ztratili, neskrýval Šimáček. Fotbalisté Vrchoviny uspěli díky nasazení

Ve druhé minutě nastavení Start rozhodl. „Bod by asi oba týmy braly, ale na hřišti to vypadalo, že remízu nikdo nechce. Celá situace začala naším špatným autem na půlce, po němž následoval rychlý kontr. Ty měli hosté vynikající,“ uznal i přes nešťastnou prohru 1:2 Soural.

Po třech prohrách za sebou poprvé bodovali fotbalisté FC Žďas Žďár. Domácí remíza 2:2 s Tasovicemi je ale rozhodně příliš nenadchla.

„Bod je málo, protože v první půli jsme byli jasně lepší. Jenže z mnoha šancí dáme jen jedinou a hosté po pauze během chvíle skóre otočili. Vitásek pak alespoň srovnal, ale v naší situaci jsme potřebovali zvítězit,“ mračil se trenér Žďáru Petr Nedvěd.

V nedělním divizním utkání mezi fotbalisty FC Žďas Žďár nad Sázavou (v bílém) a Tasovicemi (v modrožlutém) se body po remíze 2:2 dělily.
OBRAZEM: Fotbalisté Říše vyhráli bláznivý duel, Žďár s Brodem doma body ztratily

Po posledních dvou výprascích, které jeho celek utržil od Hodonína a Startu Brno, byl nedělní výkon určitým povzbuzením. „Co je to platné, když nám utekly další dva body. Chybí nám nejen klid, ale také potřebný důraz před brankou soupeře," stýskal si.

A dodal konkrétní příklad. „Máme během chvíle snad šest rohů za sebou. Hosté pomalu neví, kam dřív skočit, jenže my nejsme schopní balon dotlačit do branky," popisoval Nedvěd.


Načítám tabulku ...