Už jen tři podzimní kola čekají na fotbalisty v moravskoslezské divizi D. Víkendové 12. kolo bude mít speciální příchuť především pro hráče Žďáru nad Sázavou.

Ti doma v neděli přivítají vedoucí juniorku Zbrojovky Brno, která ještě v letošním ročníku neztratila ani bod. „Je to pro nás výzva, na utkání se moc těšíme. Narazíme na výborné mužstvo, které je silné na míči. Hrát se ale dá s každým, rozhodně nemáme co ztratit,“ popisoval trenér FC Žďas Josef Chmelík.

Tomu premiéra u týmu vyšla, když minulou neděli jeho ovečky vyhráli v Humpolci 3:1. „Šlo o důležité vítězství, kterým jsme si trošku srovnali sebevědomí. Proti Zbrojovce musíme být v klidu a nedat soupeři žádný prostor,“ dodal.

Po dobrovolném konci u divizních fotbalistů FC Žďas Žďár si chce dát trenér Petr Nedvěd od fotbalu na nějaký čas pauzu.
Dařilo se nám zapojovat mladé, říká po svém konci na lavičce FC Žďas Petr Nedvěd

Na premiérovou výhru v letošním ročníku stále čekají fotbalisté posledního Slavoje Polná. Další šanci budou mít v nedělním odpoledni, kdy doma přivítají Bystřici nad Pernštejnem. „Pokud už chceme být konečně úspěšní, musíme se vyvarovat velkých individuálních chyb, které v každém utkání vyrábíme,“ nastínil kormidelník Slavoje Ján Kubík.

Na druhé straně se na každý vstřelený gól fotbalisté klubu z Jihlavska nesmírně nadřou. „Už si ani nepamatuji, kdy jsme naposledy skórovali. V každém utkání si vytvoříme dvě tři tutovky, ale aktuálně nemáme v kádru hráče, který by je dokázal proměnit,“ připomněl více než měsíční čekání na další přesný zásah.

Od ofenzivních hráčů očekává zlepšení. „Podpora útočné fázi není od našeho středu, ale také krajních záložníků taková, jaká by měla být. Je znát, že hráči ještě nejsou vyzrálí. Třeba se to v neděli změní,“ vyslovil své přání Kubík.

Z posledních dvou utkání v Moravskoslezské fotbalové lize vybojovali hráči Nového Města na Moravě (v modrém) dva body za bezbrankové remízy.
Chyběl nám větší důraz před brankou, viděl kapitán fotbalistů Vrchoviny Michal

Těžko by nyní Polná mohla v soutěži narazit na tým, snad jen vyjma vedoucího dua, který se nachází v tolik odlišném rozpoložení. Fotbalisté Bystřice totiž pětkrát za sebou vyhráli a první body po dlouhé době ztratili až před týdnem remízou s Velkou Bíteší.

„Pro nás je utkání v Polné zápasem o klid do jara. Věřím, že zde zvítězíme a další týden si to s Lanžhotem doma rozdáme o třetí místo v tabulce,“ plánoval si trenér Bystřice Oldřich Veselý.

Nevydařený první poločas minulého utkání proti Velké Bíteši bere jako poučení, proč poslední celek nepodcenit. „Skoro jsem rád, že se to stalo. První půle s Bíteší je pro nás jasnou výstrahou. Musíme Polné vnutit náš styl hry. Dlouhá léta o nás platí, že se nám lépe hraje venku, doufám, že to potvrdíme i v neděli,“ dodal Veselý.

Program 12. kola MS divize D
SOBOTA: Břeclav – Tasovice, HAVLÍČKŮV BROD – HUMPOLEC (oba 10.30).
NEDĚLE: VELKÁ BÍTEŠ – Hodonín (10.15), Lanžhot – STARÁ ŘÍŠE, ŽĎÁR N. S. – Zbrojovka Brno B, ŽDÍREC N. D. – Start Brno, SLAVOJ POLNÁ – BYSTŘICE N. P. (vše 14.30).


Načítám tabulku ...