Hrozba se naplnila. Kádr divizních fotbalistů Nového Města opustila dvojice výrazných osobností. „Kapitán Duda a útočník Matulka zamířili do Startu Brno. Oba to u nováčka třetí ligy chtěli zkusit a my jim nehodlali bránit,“ sdělil kouč Vrchoviny Lukáš Michal.

Více než ztráta této dvojice jej mrzí zdravotní komplikace dalších hráčů. „Tři kluci byli na operaci, což nás docela limituje. Ale přivedli jsme řadu mladých hráčů, které chceme do týmu zabudovat,“ potěšilo jej.

A začal vyjmenovávat. „Z Jihlavy se vrátili odchovanci Švanda s Jelínkem. Pulkrábek dorazil z Radešínské Svratky, Starý pro změnu z Nové Vsi. Mládeží Zbrojovky pak prošel Sádecký, jehož jsme získali z Rožné.“

Největší letní posilou je ovšem návrat dlouhodobého maroda. „Tomáš Duba už je zdravotně stoprocentně fit, ale návrat do střelecké formy, na kterou jsme u něj byli zvyklí, bude nějakou dobu trvat. V přípravě ale vypadal dobře, doufám, že bude opět rozdílovým hráčem,“ vyslovil přání trenér Vrchoviny.

Po sestupu ze třetí ligy budou jeho ovečky v divizi muset trošku upravit herní styl. „Bavíme se o tom, asi budeme muset hrát ofenzivněji. Zatím se nám ale proti týmům, které spíše bránily, moc nedařilo,“ přiznal.

Bude cílem pro nadcházející sezonu okamžitý návrat do třetí ligy? „Takto jednoznačně určitě ne. Chceme hrát v tabulce o nejvyšší příčky, uvidíme, jaká bude realita. Pokud by to směřovalo k možnosti postupu, museli bychom posílit,“ neskrýval.

Prvním úspěchem nové sezony byl pro Vrchovinu nedělní postup do prvního kola MOL Cupu. V něm doma přivítá druholigovou Líšeň. „V minulosti jsme několikrát hráli s Jihlavou, proto jsme rádi, že se v Novém Městě představí Líšeň. Chceme odehrát dobrý zápas a soupeře potrápit,“ potvrdil.

Hrací dny domácích zápasů se ani v divizi pro fanoušky nemění. „Doma budeme hrávat v sobotu. Výjimkou je druhé kolo s Pelhřimovem, kdy se bude hrát v pátek,“ dodal Michal.