Po dlouhé době opustili fotbalisté Velkého Meziříčí sestupové pozice. Mohla za to jejich výhra 2:0 v 17. kole moravskoslezské divize D na hřišti Speřic.

Po úvodní domácí porážce se Ždírcem musel kouč celku z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice udělat změny v sestavě. „Provedl jsem dvě, ale především kluci přidali na důrazu a bojovnosti. Navíc nás soupeř donutil být více agresivní, abychom se vyrovnali s jeho tvrdou hrou,“ přemítal lodivod Velkého Meziříčí Milan Volf.

Úvod zápasu byl přitom v režii domácího souboru. „Během prvních deseti minut jsme přežili dvě ošemetné situace a postupně převzali iniciativu. Byli jsme fotbalovější, v první šanci jsme ale ještě nedokázali prosadit,“ mrzelo jej.

Čtyři minuty před poločasovou pauzou přesto přišel, jak se později ukázalo, klíčový gólový moment. „To, že jsme šli chvíli před přestávkou do vedení, bylo naprosto zásadní. Neustále jsme hrozili po stranách hřiště, domácí museli jen nakopávat,“ všiml si

Velké Meziříčí díky zisku tří bodů opustilo předposlední příčku tabulky, která může být za jistých okolností sestupovou. „Už proti Ždírci byl náš výkon ve druhé půli lepší, alespoň bod jsme si zasloužili. Fotbal se ale nehraje na zásluhy, nýbrž na góly. Náš cíl, udělat z prvních tří zápasů devět bodů, už nesplníme. Teď však chceme naplno bodovat také doma proti Tasovicím a pak už by se nám mohlo lépe dýchat,“ poznamenal Volf.

V táboře účastníka čtvrté nejvyšší soutěže z nejmenší vísky panovalo z výsledku pochopitelné zklamání. Přitom oproti úvodnímu duelu jarní části měl trenérský můstek TJ Dálnice k dispozici takřka kompletní kádr.

Až na zraněného beka Řezáče. „Sestava byla prakticky nejsilnější, jakou jsme mohli složit. Bohužel ani ona neudělala výsledek, ale ani nepodala výkon, který by zápasu o šest bodů odpovídal,“ mračil se kormidelník Speřic Jiří Holenda.

Musel uznat, že si celek ze Žďárska tři body zasloužil. „Řekl bych, že Meziříčí nebylo výrazně lepší, ale šlo si více za výhrou. My jsme měli výborných úvodních patnáct minut, kdy jsme si vytvořili jednu vyloženou příležitost. Poté jsme ovšem vyklidili pole, soupeř měl navrch. Prakticky to samé se opakovalo i ve druhé půli. Měli jsme dobrých dvacet minut, kdy vyrovnávací gól visel na vlásku. Bohužel jsme ho nevstřelili a hosté nás potrestali,“ podotkl.

Nespokojený byl kouč TJ Dálnice hlavně s výkonem svého mančaftu ve středu pole. „Nehráli jsme tam dobře. Chyběla nám větší rychlost, lepší přistupování k soupeřům, až příliš lehce jsme se nechali obcházet, čímž si hráči Velkého Meziříčí vytvářeli přečíslení a my na to neuměli reagovat,“ stýskal si.


Načítám tabulku ...