Uzavírají horní polovinu podzimní tabulky moravskoslezské divize D. Řeč je o fotbalistech Velké Bíteše, kteří za patnáct kol nasbírali 21 bodů. „Tým má na víc, proto mě naše umístění až tolik netěší,“ neskrýval trenér remízového krále podzimu Marek Zúbek.

Právě trojice nerozhodných výsledků, kterou jeho svěřenci první polovinu sezony zakončili, leží osmačtyřicetiletému stále ještě v žaludku. „Sice jsme třikrát za sebou neprohráli, ale v tříbodovém systému jsou remízy spíše ztrátou. Díky nim jsme v tabulce klesli dolů, naše umístění neodpovídá kvalitě týmu,“ mračil se.

Velká Bíteš do sezony vstoupila nečekanou prohrou na půdě nováčka z Polné, po níž následoval domácí výbuch 2:5 s Břeclaví. „Tyhle dva zápasy, stejně jako ještě domácí remíza se Ždírcem, mě také mrzí. Začátek jsme výsledkově zaspali, zde jsme ztratili body, které nám nyní v tabulce schází,“ popisoval Zúbek.

Po loňských velkých záchranářských starostech to po polovině tohoto ročníku vypadá, že divizní fotbalisté Havlíčkova Brodu (na snímku) budou mít klidné jaro.
Velká proměna. Fotbalisté Slovanu se pod Slavíkem opět naučili v divizi vyhrávat

Pak ale přišla série sedmi zápas bez prohry, která mužstvo z města na pomezí jižní Moravy katapultovala do vršku tabulky. „Potěšilo mě, že jsme dokázali ten nepovedený start hodit za hlavu. Jen škoda, že zmíněný závěr podzimu byl od nás už jen průměrný. Mít o pět nebo šest bodů více, byl bych spokojenější,“ komentoval.

Paradoxně více bodů, dokonce přesně dvojnásobně, získali fotbalisté Bíteše na stadionech svých protivníků. „Doma jsme měli řadu těžších soupeřů, možná proto jsme před vlastními fanoušky tolik nebodovali. Navíc jsme museli častokrát dobývat obrany soupeřů a nevycházelo nám to tak, jak bychom byli rádi,“ spekuloval kormidelník FC PBS.

Pro úspěšnost venku by měl také vysvětlení. „Všechna mužstva, nás nevyjímaje, jsou při venkovních utkáních podvědomě připravené více bránit. Možná to stálo za našimi úspěchy,“ sdělil.

Fotbalistům Žďáru nad Sázavou (v modrých dresech) na podzim nějaký čas trvalo, než chytli ten správný lauf. Ve druhé polovině ale své soupeře válcovali.
Fotbalisté FC Žďas měli sice pomalejší rozjezd, závěr podzimu už byl ale výtečný

Zkušený trenér ordinuje svým svěřencům kombinační styl hry, od něhož nehodlá ustupovat. „V mém okolí často slyším, že se třetí liga či divize nedají hrát technicky. To je přitom úplná hloupost. Jsem přesvědčený, že se dá v obou soutěžích soupeře přehrát i se subtilnějšími typy fotbalistů. Mám rád takové hráče, kteří umí s balonem, pak jde jen o to, dát takovou organizaci hry, aby vše klapalo,“ prozradil.

Současně na toto téma ještě dodal. „Myslím si, že naše hra funguje i proti silovým mančaftům. Není jednoduché čelit třeba takové Vrchovině, která má za poločas dvanáct rohů, k tomu pětadvacet autů, které jeden z jejích hráčů naháže do velkého vápna. I přesto jsme tomu dokázali čelit a nebyli daleko od výhry,“ ocenil své ovečky.

Pro odlišnosti, kterými k úspěchu kráčí konkurenti, ovšem Zúbek má pochopení. „Každý styl, který je úspěšný, je správný. Jsou různé způsoby hry a docílení výsledků. Já ale opravdu nevidím, že by mi v nějakém momentu chyběly typy hráčů, kteří toho tolik neumí s balonem, ale zato vynikají bojovností a důrazem,“ dodal.

Po většině zápasů podzimní části moravskoslezské divize D mohli mít fotbalisté Nového Města na Moravě (na snímku) úsměvy na tváři ze zisku bodů.
Úspěšný restart. Fotbalisté Vrchoviny se dali po sestupu opět rychle dohromady

Oproti předcházejícím sezonám se během podzimu Velké Bíteši také vyhýbaly větší absence. „Tentokrát jsem měl štěstí, takže jsem měl k dispozici vyrovnaný a na divizi kvalitativně nadprůměrný kádr. Když z něj někdo vypadl, měl jsem plnohodnotnou náhradu, dokonce jsem si mohl vybírat také podle typu soupeře. O to více mě mrzí těch pár nedotažených zápasů,“ kabonil se.

Vyčníval z mužstva někdo nad ostatní? „Máme herní lídry, kteří jsou v zápasech znát, ale já já nerad vyzdvihuji konkrétní hráče. Fotbal je týmovou hrou a každý slabší výkon je na tom hřišti znát. Chci proto vyzdvihnout celý tým,“ zdůraznil Zúbek.


Načítám tabulku ...