Zdroj: Trenér Bystřice Oldřich Veselý rozebírá příčiny porážky s Břeclaví 2:3. Deník/Tomáš Pohanka

Zatímco prvně jmenovaní si demolicí Speřic pomohli k posunu o dvě příčky výš, celek ze Žďárska opět rozdával body.

Kdo v sobotu zavítal na bystřické Lužánky, rozhodně nelitoval. Domácí fotbalisté totiž společně s hráči Břeclavi servírovali pohlednou podívanou, která hlavně po změně stran nabídla snad vše, co takové utkání potřebuje. O vítězství jihomoravského klubu 3:2 rozhodla jeho lepší koncovka.

To potvrdil také kouč Bystřice. „Za výkon nemůžu klukům nic vytknout. Zahráli velice dobře, dostávali se do šancí, bojovali jako lvi, jenže dáváme málo gólů,“ postýskl si Oldřich Veselý.

Fotbalisté Pelhřimova (v bílých dresech) mají po nedělní výhře na hřišti Polné (v červených dresech) na čele tabulky dvanáctibodový náskok.
Bez zaváhání. Fotbalisté Pelhřimova udělali výhrou v Polné další krok k postupu

Je to na jaře jako obehraná písnička. „Úplně stejné to bylo ve středu při dohrávce s Tasovicemi, nebo předtím na půdě Bohunic. Oba zápasy jsme jednoznačně prohráli, jenže v obou případech jsme byli lepší, měli šance, ale pokaždé nás dva inkasované góly v rychlém sledu položily,“ popisoval.

Podobné to bylo i v sobotu. „Zkraje druhé půle jsme měli dvě obrovské šance. Nedali jsme a během chvíle to bylo 0:2. Snížíme a zase stejný scénář. Další dvě naše nevyužité tutovky a zase okamžitý trest,“ mračil se.

Na poslední Humpolec tak Bystřice drží jen tříbodový náskok. „Teď nás čeká důležitý zápas na půdě podobně ohroženého Havlíčkova Brodu. Tam už musíme zabrat,“ zdůraznil Veselý.

Fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem (v bílých dresech) v sobotu ztratili další cenné body, když doma podlehli Břeclavi (v modrém) těsně 2:3.
OBRAZEM: Do víkendového programu fotbalových soutěží nepříznivě zasáhlo počasí

Budíček v pravý čas se podařil fotbalistům Staré Říše. V neděli doma deklasovali nováčka ze Speřic vysoko 7:1. „Vyšel nám výborně začátek, takže jsme už po dvaceti minutách vedli o tři branky,“ pochvaloval si trenér Staré Říše Lukáš Staněk.

Po třech porážkách v řadě a jediném jarním bodu na kontě už jeho svěřenci potřebovali zabrat. „Snad jsme se konečně chytili, pro hráče by vysoká výhra měla být psychickou vzpruhou,“ uznal.

Navíc hned v dalším divizním kole čeká klub z Jihlavska další důležitý duel. „Na stadionu posledního Humpolce to bude ještě důležitější utkání než proti Speřicím. Věřím, že ho také zvládneme a budeme moci volněji dýchat,“ dodal Staněk.


Načítám tabulku ...