Malé krajské derby 15. kola moravskoslezské divize D rozhodla úvodní pětačtyřicetiminutovka. V ní byli o záchranu bojující fotbalisté Havlíčkova Brodu lepším celkem.

Svoji převahu také po dvaceti minutách hry přetavili v úvodní, jak se posléze ukázalo jedinou, branku sobotního zápasu. „Gól dal sice Fikar, ale více než tři čtvrtiny práce na něm odvedl mladík Víšek. Právě on totiž svým nasazením vybojoval takřka ztracený balon,“ ocenil výkon mladého útočníka kouč Brodu Jindřich Adamec.

Domácí celek měl v úvodním dějství ještě několik dobrých příležitostí, ale další branka už nepadla. Po změně stran se hra vyrovnala, další gól už více než stovka diváků neviděla.

„Výhru jsme už potřebovali jako sůl, doufám, že hráčům dodá impuls,“ řekl Adamec. Na opačné straně sobotního zápasu panovalo zklamání. „Naše hra má k ideálu daleko. První půle nám nevyšla, Brod nás válcoval nasazením, ale i agresivitou. Po pauze jsme se zlepšili, ale bez efektu,“ sdělil asistent trenéra Staré Říše Lukáš Staněk.

MS DIVIZE D - 15. KOLO
HAVLÍČKŮV BROD - STARÁ ŘÍŠE 1:0
Gól: 21. Fikar. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 1:2. Diváci: 110. Poločas: 1:0. Havlíčkův Brod: Soukal – Cakl, Fikar, Coufal, Dejl (73. Bajer), Vrzal, M. Pavlík, A. Novák, Dočkal (58. J. Pavlík), Pavlas, Víšek (80. V. Novák). Stará Říše: Dutka – Borzenko, Zarovnii (72. Mitev), Chramosta, Kryštůfek, Lát (46. Cejpek), Tupik (46. Špalek), Kvych, Pospíchal, Růžička, Cipruš (5. Pokorný).