V posledních týdnech se oběma klubům vůbec nedařilo. Fotbalisté Polné se dočkali dvou bodů po dlouhé sérii sedmi porážek v řadě.

V neděli ovšem na hřišti jednoznačně vládli. „Vyhráli jsme naprosto po zásluze. Stará Říše měla v první půli jednu dvě šance, ale pak už jsme ji do ničeho nepustili,“ lebedil si kouč Slavoje Lukáš Adamec.

Jeho celek navázal na kvalitní výkon z předešlého utkání proti vedoucí rezervě Zbrojovky Brno. „Po prohře ve Velkém Meziříčí před dvěma týdny jsme si v kabině něco řekli. Vrátili jsme se k poctivosti a v Říši se nám to vrátilo. Nepříznivou sérii jsme utnuli v pravý čas,“ těšilo jej.

V posledním podzimním kole moravskoslezské divize D zdolali fotbalisté Velkého Meziříčí (v červeném) na domácí půdě Břeclav těsně 1:0.
VIDEO: Podívejte se na jediný gól, kterým fotbalisté Meziříčí zdolali Břeclav

Se ziskem sedmnácti bodů přezimuje staronový nováček čtvrté nejvyšší soutěže na devátém místě tabulky. „Kdyby mi někdo před sezonou řekl, že budeme mít tolik bodů, bral bych to všemi deseti. Ale sezona je dlouhá, nás potkal výsledkový výpadek ve druhé polovině podzimu,“ přemítal kormidelník Slavoje.

Jarní část nebude pro celek z Jihlavska nikterak jednoduchá. „Sedmnáct bodů je pro odvety dobrý vklad, ale ještě nic není rozhodnutého. Čeká nás ještě tuhý boj o záchranu, bude to náročná jarní část. Věřím ale, že budeme na jaře bodovat pravidelněji a vyhneme se podobně nepříznivé sérii, jaká nás potkala nyní,“ dodal Adamec.

Zato ve Staré Říši budou mít hodně nad čím přemýšlet. Nejde přitom jen o vysokou nedělní porážku. „Vypili jsme si pomyslný kalich hořkosti až do dna. Jelikož jsme si všichni uvědomovali, jak je pro nás nedělní zápas důležitý, byli hráči až příliš nervózní. Asi proto se nám v zápase skoro nic nepovedlo,“ mračil se lodivod Staré Říše Lukáš Staněk.

Fotbalisté Lanžhota (v bílém) porazili Ždírec 3:1.
FOTO: Neskutečná série. Lanžhot výhrou nad Ždírcem udržel roční neporazitelnost

Pouze jediná výhra z patnácti utkání a zisk sedmi bodů znamená, že Říše přezimuje na posledním místě divizní tabulky. „Musíme si sednout a všechno probrat. Nyní ale nejsem schopen říci, co všechno se bude muset změnit, abychom se zvedli,“ přiznal Staněk.


Načítám tabulku ...