Hosté měli lepší vstup do zápasu, v úvodních deseti minutách se ve dvou šancích zjevil útočník Prášil, ale ani v jednom případě nemířil mezi tři tyče.

Poté už byl k vidění spíše boj než nějaká kvalitní podívaná. „Bystřice má šikovný a především běhavý mančaft. Pozorně bránila, což nám příliš nesedělo. Přece jenom není hra do plných naší silnou stránkou,“ komentoval trenér Slovanu Josef Soural.

Ani po poločasové přestávce nenastala v obrazu hry nějaká větší změna. Ani jeden z mančaftů nechtěl udělat zbytečnou chybu a zdálo se, že se oba dobří známí rozejdou vcelku spravedlivou bezbrankovou remízou.

Tu však necelých dvacet minut před koncem odmítl bystřický obránce Vařejka. Po rozehrané standardní situaci byl posledním, kdo se v závaru dotknul balonu, který gólman Brodu neudržel před brankovou čárou.

„Byl to skutečně hodně ušmudlaný gól. Předcházely mu snad čtyři hlavičkové souboje a míč navíc jen těsně přešel brankovou čáru, takže kolem jeho platnosti ještě proběhly nějaké diskuze,“ popisoval Soural.

Jeho svěřenci se ve zbývajícím krátkém čase pokusili vyrovnat, ale jakous takous příležitost si vytvořili až v poslední minutě. Dlouhý nákop doputoval až k nohám útočníka Žily, ale ten v dobré pozici poslal skákavý balón nad branku hostů.

Po výsledku 1:0 si tak Bystřice připsala na své konto už třetí výhru v řadě a dál stoupá divizní tabulkou. „Byl to vyrovnaný zápas, v němž moc gólových příležitostí k vidění nebylo. Utkání bylo převážně bojovné, Brod jsme ale k ničemu vážnějšímu nepouštěli,“ těšilo kouče Bystřice nad Pernštejnem Oldřicha Veselého.


Načítám tabulku …