„Myslím si, že naše výhra byla zasloužená. Do 20. minuty to z naší strany nebylo ono, také jsme brzy inkasovali. Byli jsme nedůrazní v soubojích, jakoby hráče překvapilo, jak aktivně hosté hráli. Postupně jsme se ale zvedli a dominovali na balonu, ještě do půle jsme také skóre otočili,“ těšilo trenéra Žďáru Petra Nedvěda.

Ilustrační foto.
Oční ani ORL v Novém Městě pohotovost nenabízí, pacienti musí do Jihlavy

S jeho hodnocením v podstatě souhlasil také kormidelník hostující Velké Bíteše Libor Danihelka.

„Začátek jsme měli dobrý, ale Žďár má slušný mančaft, vždyť hrál loni o postup, kvalita tam je. Bohužel jsme za našeho vedení 1:0 udělali velkou chybu a po zbytečné ztrátě míče přišel faul na hranici vápna, po němž sudí nařídil pokutový kop. Myslím si, že k zákroku došlo mimo velké vápno, ale to už nemá cenu řešit. Domácí se pak chytili, začali hrát a až do konce první půle byli lepší, navíc po naší další chybě v obraně přidali druhou branku,“ postýskl si kouč Bíteše, kterého zaváhání v defenzivě hodně mrzela.

„Pokud venku dostaneme tři góly, těžko můžeme pomýšlet na zisk alespoň bodu. Tolik branek prostě nemůžeme inkasovat, obrana musí být základ. Ve druhé půli jsme chtěli vyrovnat, měli jsme dvě šance, ale třetí gól v naší síti, opět z penalty, zápas rozhodl. Agilní Vopršal na hrotu žďárského útoku nám dělal velké problémy, byl opravdu výborný.“

Ilustrační foto.
Krásy Žďáru a okolí budou v Cyklotoulkách

„Vopršal sice dal dva góly, ale ještě další tři tutovky zazdil. Dobře zahráli i Švoma, Vitásek, Nedvěd a další, těžko někoho vyzvedávat, celé mužstvo zaslouží pochvalu. Mrzí mě pouze to, že jsme nedali více branek ze hry, příležitostí na to bylo dostatek,“ poznamenal Petr Nedvěd.