Na sobotu bylo naplánované divizní derby. Jihlavské béčko mělo hostit Starou Říši. Zajímavý duel se ovšem nakonec neuskuteční. „Neměli bychom dostatek hráčů, tak jsme to byli nuceni zrušit. Je to škoda,“ povzdechl si trenér Staré Říše Luděk Kovačík, který už dal svým svěřencům volno. „Rozpustili jsme to. Znovu se sejdeme až osmého července,“ dodává.

Ždírečtí fotbalisté minulý týden narazili na silného soupeře a získali cenný skalp jihlavské juniorky.

Nyní narazí na tým z popředí krajského přeboru, ale i tak trenér Martin Slavík čeká, že bude zápas přínosem. „Je to samozřejmě jiný typ soupeře než Jihlava, ale právě proto čekám, že do naší hry zařadíme zase jiné věci,“ uznal ždírecký kouč.

V Nové Vsi už nyní mají na fotbalovém hřišti závlahový systém automatický,
Fotbalová hřiště v Nové Vsi prošla rekonstrukcí závlahového systému

Ten ale vůbec neví, co od Nové Vsi čekat. „Soupeře vůbec neznám. Párkrát nám nevyšel přípravný zápas, tak tentokrát se nám to hodilo,“ doplnil.

V minulém duelu postrádal Martin Slavík všechny své brankáře. „Tentokrát bychom měli mít k dispozici alespoň jednoho. Doufám, že i další se už zapojí, protože minule jsme byli v osekané sestavě,“ potvrdil ždírecký šéf lavičky.

Dnešní soupeř Tatranu před týdnem remizoval s polenským Sapeli 2:2. „Minule jsem měl k dispozici jen dva náhradníky. Věřím, že tentokrát budu moci vyzkoušet mnohem více hráčů,“ přiznal trenér Nové Vsi Václav Pohanka.

Vytáhnou se jeho ovečky proti favoritovi? „Výsledek sice není na prvním místě, ale to neznamená, že mě nezajímá. Čekám dobré utkání proti kvalitnímu soupeři, který nás dostatečně prověří,“ dodal Pohanka.

Program víkenových zápasů
SOBOTA: Bystřice n. P. – Boskovice (10.15), Ždírec n. D. – Nová Ves (10.15), Humpolec – Speřice (15.00), H. Brod – Chotěboř (16.00), Bedřichov – Jihlava U18 (16.00), Kamenice – Sapeli Polná (16.00), Slavoj Polná – HFK Třebíč (17.00), Třešť – Žirovnice (17.00), Želetava – Okříšky (17.00).
NEDĚLE: Šebkovice – Mor. Budějovice (16.00), Bedřichov – Černíč (17.00).