Jako první ale vyběhnou ke svému zápasu fotbalisté poslední Bystřice nad Pernštejnem. Dočkají se premiérového bodu v sezoně? „Moc bychom to potřebovali. Cítím, že herně jdeme nahoru, ale nelepí nám to. Na jaře se nám v Břeclavi povedl v závěru zápasu obrat z 0:2 na 3:2, třeba budeme úspěšní i nyní,“ vyslovil své přání lodivod Bystřice Oldřich Veselý.

V prvním ze zmíněných utkání celků z Vysočiny přivítá nováček ze Speřic fotbalisty Staré Říše. V tom druhém Havlíčkův Brod narazí v domácím prostředí na juniorku FC Vysočina.

Hlavní tahák však bude k vidění ve Ždírci nad Doubravou. Sedmibodový Tatran se utká s jen o bod lepším Žďárem nad Sázavou, druhým celkem tabulky.

Fotbalisté Chotěboře (ve žlutočerném) se v rámci 5. kola krajského přeboru doma utkají s Okříškami. Kdo z tohoto dua si dál udrží dosavadní neporazitelnost?
Střet letošních příjemných překvapení. Třetí Chotěboř doma vyzve druhé Okříšky

Oproti jarnímu záchranářskému duelu by to mohl být mnohem uvolněnější fotbal. „Doufám, že si půjdeme zahrát zajímavý fotbal. Samozřejmě nechci nějakou divočinu, ale přál bych si, aby si diváci přišli na své,“ poznamenal kouč Tatranu Michal Votava.

Svého sobotního soupeře osobně minulou neděli viděl při jeho vysoké výhře 5:0 nad Speřicemi. „I proto nečekám žádnou přehnanou defenzivu. Žďár sice nemá příliš široký kádr, ale základní jedenáctka má velkou sílu,“ vysekl poklonu.

Do derby však Ždírec nepůjde kompletní. „Kapitán Pelikán má stále problémy s kotníkem, proto ještě neodehrál ani minutu. V Bíteši vyloučený Koutný pak dostal trest na pět zápasů. Snad se ale dáme dohromady,“ dodal Votava.

Takto se útočník Žďáru nad Sázavou Marek Šerý (úplně vlevo) radoval společně se svými spoluhráči z jeho vítězné trefy při výhře 1:0 nad Startem Brno.
KANONÝR DENÍKU: Šerý skvělým střeleckým koncertem řídil totální demolici Speřic

Také z tábora FC Žďas zaznívají směrem k jejich protivníkovi vesměs slova uznání. „Ve Ždírci se pokaždé hraje velice těžce. Domácí hrají bojovně, důrazně, s velkou agresivitou. Bude to těžký zápas,“ uvědomoval si kouč Žďáru Václav Pohanka.

Velkou hrozbou bude pro jeho celek útočník Matěj Vopršal, který před léty sázel góly právě za Žďár. „Na něj si dáme pozor, určitě bude patřičně motivovaný. Ale hráči Ždírce hrají týmově, není to jen o jediném hráči. Nechceme odjet s prázdnou, věřím, že minimálně bod si odtud odvezeme,“ burcoval svůj tým Pohanka.

MS DIVIZE D - 5. kolo
SOBOTA: Bohunice – Start Brno, Břeclav – BYSTŘICE N. P. (oba 10.15), SPEŘICE – STARÁ ŘÍŠE, H. BROD – JIHLAVA B, ŽDÍREC N. D. – ŽĎÁR N. S. (vše 16.00).
NEDĚLE: Tasovice – VELKÁ BÍTEŠ, Lanžhot – HUMPOLEC (oba 16.00).


Načítám tabulku ...