Už se v tomto ročníku moravskoslezské divize D stalo tradicí, že prakticky každé kolo nabízí tři krajská či okresní derby fotbalových klubů z Vysočiny. Podobně tomu bude rovněž o nadcházejícím pátém kole čtvrté nejvyšší soutěže.

Už v sobotu dopoledne vyzve havlíčkobrodský Slovan fotbalisty Velké Bíteše. Odpoledne pak hráči FC Žďas Žďár přivítají Slavoj Polná. „Hrajeme doma, tam by se vyhrávat mělo,“ připomněl trenér Žďáru Petr Nedvěd.

Jejich zítřejšího soupeře ovšem nepodceňuje. „Naposledy proti Staré Říši podali hráči Polné velmi bojovný výkon, celých devadesát minut odjezdili a zaslouženě získali první bod do tabulky. Bylo vidět, že si uvědomují, v jaké jsou situaci,“ ocenil kvality Slavoj.

Role favorita ovšem bývá často zrádná. „Všichni si chtějí zahrát fotbal, pomazlit se s balonem, ale málokomu se chce zabojovat a vrátit se dozadu, když je to potřeba. Hráči si musí uvědomit, že fotbal se nehraje na počet nahrávek či herní převahu, ale na branky. Od nich se vše odvíjí,“ zdůraznil Nedvěd.

Jak již bylo řečeno, Polná se v neděli dočkala prvního bodu v sezoně po remíze 1:1 se Starou Říší. „Pro nás je každý bod dobrý. Zápas jsme mohli vyhrát, ale klidně také prohrát, bod bereme, byl vydřený,“ sdělil kouč Slavoje Ján Kubík.

Před zítřejším duelem má ovšem těžkou hlavu se skládáním základní sestavy. „Bohužel mi čtyři hráči ze základu odjeli na dovolenou, to je velké oslabení. Zastoupit je budou muset kluci ze širšího kádru,“ mračil se.

Vzhledem k tomuto oslabení nemá slovenský lodivod před krajským derby přehnané ambice. „Odjedeme zápas důstojně odehrát a porvat se o co nejlepší výsledek,“ potvrdil Kubík.

V nedělním odpoledni dojde na druhý víkendový souboj zástupců jihlavského a žďárského okresu. Stará Říše má na kontě čtyři body, které by v domácím souboji proti Bystřici nad Pernštejnem ráda rozmnožila. „Nesmíme ale hrát tak, jak minule v Polné. Tam tomu chybělo nasazení, bojovnost, srdíčko, hrajeme prostě špatně,“ štvalo kouče Staré Říše Luďka Kovačíka.

Ten už zdvihá varovný prst. „Pokud tenhle zápas nezvládneme, budeme těžce namočení v záchranářských bojích,“ odtušil.

Fotbalisté Bystřice jsou na tom ještě hůř. Po slibné úvodní remíze na hřišti Startu Brno totiž přišly čtyři porážky, díky nimž je celek ze Žďárska v tabulce až třetí od konce. „Už se konečně potřebujeme chytit. Věřil jsem, že až budeme komplet, výsledky se dostaví. Jenže se tak neděje,“ postýskl si trenér Oldřich Veselý.

Program 5. kola MS divize D
SOBOTA: Břeclav –ŽDÍREC N. D., HAVL. BROD – VELKÁ BÍTEŠ (oba 10.30), ŽĎÁR N. S. – SLAVOJ POLNÁ (16.00).
NEDĚLE: Zbrojovka Brno B – Hodonín, (10.15), Lanžhot – Tasovice, STARÁ ŘÍŠE – BYSTŘICE N. P., HUMPOLEC – Start Brno (vše 16.00).


Načítám tabulku ...