V první půli nedělního duelu branka nepadla. „Celý zápas byl o bojovnosti v osobních soubojích. První poločas byl vyrovnaný, Tasovice hrozily hlavně ze standardních situací. My naopak neproměnili rychlé brejky. Největší příležitost promarnil minutu před půlí Padrtka,“ popisoval Veselý.

Začátek druhého poločasu vyzněl pro Tasovice, které hosty zmáčkly jednoduchými nakopávanými balony. „Nepohlídali jsme si jeden odražený míč a domácí střelou z hranice velkého vápna přímo do šibenice šli do vedení,“ nastínil.

Poté se opět vyrovnala hra, ale i skóre. „Vyrovnání jsme se dočkali po hodině hry. Záložník Holeš si balon z pravé strany navedl na střed a levačkou krásně obstřelil gólmana Tasovic,“ chválil svého svěřence.

Závěrečná dvacetiminutovka se odehrála stylem nahoru dolů. „Domácí měli po rychlých akcích dvě snad tisíciprocentní tutovky. V první netrefili prázdnou branku, při druhé se výtečným zákrokem zaskvěl gólman Petr,“ ocenil.

Vstup do nového divizního ročníku se hráčům Velké Bíteše (ve žlutých dresech) vydařil.
Týmy Ždírce i Bíteše se naladily vítězstvím

Definitivní rozhodnutí padlo čtyři minuty před koncem. „Míč při rychlém protiútoku doputoval po ose Padrtka, Mazel, Prášil až na nohu Sklenáře, který, ač tísněn, nekompromisně zavěsil,“ vysvětloval.

Za svoji snahu a nasazení až do závěrečného hvizdu si Bystřice výhru zasloužila. „Bylo vidět, že kluci chtěli vyhrát, vyšlo nám to,“ usmíval se.

Plán zvládat zápasy s kvalitativně podobnými mančafty tak zatím vychází. „Prohráli jsme zatím jen s těmi celky, které budou na špici tabulky. Od druhého poločasu s Hodonínem, kdy jsme zjistili, že hrát se dá s každým, se nám daří.“

Ve vítězné sérii ovšem chtějí v Bystřici dál pokračovat. „Teď je fáze sezony, kdy se tabulka štěpí na lepší a horší,“ zdůraznil Veselý.


Načítám tabulku …