Do jarní části už nepovede fotbalisty Havlíčkova Brodu trenér Josef Soural, ale jeho dosavadní asistent Jindřich Adamec.

Řada změn proběhla v průběhu zimní přípravy u divizních fotbalistů Havlíčkova Brodu. Vedle odchodu obou klíčových útočníků došlo ke změně rovněž na trenérském můstku.

Podobným jevem úvodních dvou kol MSFL z pohledu fotbalistů Nového Města (v tmavém) a juniorky FC Vysočina byl malý, nebo dokonce žádný bodový zisk.
Start třetí ligy pro fotbalové kluby z Vysočiny? Spokojenost, ale také rozpaky

S posledním únorovým dnem skončila práce kouče Josefa Sourala u mužstva. Ale také manažera týmu Melouna. „Hlavním trenérem se stal dosavadní asistent Jindřich Adamec. V roli manažera prvního mužstva, který bude mít na starosti veškeré technické náležitosti, budu fungovat já,“ sdělil předseda FC Slovan Havlíčkův Brod Pavel Mazánek mladší.

A okamžitě pohovořil na téma jarních ambicí mužstva. „Rádi bychom se udrželi v první polovině tabulky. Rozhodně nechceme zabřednout do nějakých problémů. A pak také zapracovat na našem herním projevu,“ popisoval.

Největším úkolem bude nahradit útočnou dvojici Kučera – Žila, která v zimní přestávce zamířila do Rakouska. „Především Jindra Kučera byl v naší hře výraznou osobností. Jeho individuální schopnosti nyní musíme rozložit na celý tým,“ přemítal.

Dva týdny před jarním startem divize mají fotbalisté Žďáru (v bílém) i Polné (v červených dresech) slušnou střeleckou formu. V sobotu to jasně naznačili.
Parádní představení. Divizní fotbalisté Žďáru i Polné si s chutí zastříleli

Spolu s oběma hráči navíc odešel tucet podzimních gólů fotbalistů Slovanu. „To je sice pravda, ale gólové hráče tu pořád máme. Může se prosazovat Honza Bajer, větší odpovědnost mohou vzít i ti mladší, třeba Kuba Coufal, který se vrátil z Jablonce. Hodně ofenzivní je rovněž Dan Fikar,“ vyjmenoval.

A co čeká předseda Brodu od soutěže? „Podle mého bude hodně nevyzpytatelná. My se chceme soustředit na naše výkony,“ uzavřel Mazánek.


Načítám tabulku …