„Tohle se ve fotbale stává, pamatuji to i z doby, kdy jsem sám hrával. Nepovede se pár věcí, hráčům klesne sebevědomí a na hřišti se to okamžitě projeví,“ vysvětluje Marek Zúbek, který se na tom snaží se svými ovečkami pracovat. „Opakuji jim, že to není nic, co by je mělo rozhodit. Na druhou stranu mě těší, že v Bzenci jsme se z toho ještě do poločasu oklepali.“

V poslední minutě prvního dějství totiž vyrovnal svým druhým gólem v utkání útočník Tomáš Sodomka. Vyhlášený střelec se přitom na jaře střelecky spíše trápil.

„Tomáš má velký potenciál, ale musí na sobě po všech stránkách dál pracovat. On dobře ví, co po něm chci, jsem rád, že teď v Bzenci mu to tam padlo.“

Po změně stran celek z Vysočiny pokračoval v dobrém výkonu a přesně po hodině hry obstaral rozhodující trefu Whittingham. Dlouhé čekání na tříbodový zisk ze hřiště soupeře, na jaře se tak stalo poprvé, tak skončilo dva týdny před koncem letošního ročníku.

V kritické situaci se ocitli fotbalisté Nového Města na Moravě (v zeleném dresu Lukáš Wolker) dvě kola před koncem letošního ročníku MSFL.
Klíčový záchranářský souboj hráči Nového Města nezvládli

„Už to bylo opravdu až příliš dlouhé. Nedá se říci, že bychom doma, kde se daří body pravidelně sbírat, hráli jinak. Spíše šel na hřištích soupeřů vývoj těch zápasů velice často proti nám, brzy jsme prohrávali, nebo jsme vypadli z rytmu, jako nyní v Bzenci,“ popisuje možné důvody kouč Velké Bíteše.

V závěrečných dvou kolech se fotbalisté Velké Bíteše nejprve utkají doma s Novými Sady (hraje se už zítra od 17.30 – pozn. red.), o týden později pak relativně vydařenou sezonu zakončí aktuálně osmý celek divizní tabulky na půdě poslední Bystrce. Je proto velmi vysoká pravděpodobnost toho, že se Bíteš udrží v horní polovině tabulky.

„Přiznám se, že pro mě není prioritou to, zda nakonec skončíme osmí či desátí. Chci po hráčích to, abychom se mohli herně rovnat s týmy ze špičky tabulky, jako jsou Rosice, Tasovice, nebo Stará Říše. Myslím si, že potenciál v mužstvu je, pokud se jej v létě podaří vhodně doplnit, mohl by se v příštím divizním ročníku pohybovat v zajímavých vodách,“ domnívá se Marek Zúbek.