Fotbalisté Nového Města dlouho tahali v domácím souboji s juniorkou Slovácka za kratší konec. „Byl to mladý, běhavý, ale také nesmírně kvalitní protivník. Hlavně Pernica na naší levé straně a dorostenecký reprezentant Vecheta nás hodně zlobili,“ popisoval trenér Vrchoviny Richard Zeman.

Hosté také šli chvíli po pauze do vedení. Až osm minut před koncem stoper Batelka hlavou zařídil remízu 1:1 „Vzhledem k průběhu zápasu, ale i kvalitě soupeře, je to pro nás dobrý bod,“ přiznal.

Výkon svých oveček ocenil. „Byly tam chyby, ale kluci šli na morál, navíc za podmínek, který šly proti nám, musím je pochválit,“ dodal Zeman.

Velké Meziříčí (v červeném) přišlo o bod v Rosicích inkasovanou brankou ve druhé minutě nastaveného času.
Fotbalisté Velkého Meziříčí v úplném závěru o bod přišli, Vrchovina jej získala

Hodně smolné utkání sehráli na hřišti Rosic fotbalisté Velkého Meziříčí. „Měli jsme snahu hrát fotbal po zemi. Rosice naopak řešily vše jednoduchou hrou, kde sázely především na standardky. My jsme se tomu bohužel po čtvrthodině hry přizpůsobili,“ mrzelo kouče Velkého Meziříčí Jana Šimáčka.

Zřejmě klíčový okamžik zápasu přišel dvanáct minut před koncem. To musel předčasně pod sprchy záložník hostů Mezlík. „Už jsem si myslel, že bychom utkání mohli zlomit v náš prospěch. Jenže červená karta vše změnila,“ mračil se.

Ve druhé minutě nastavení pak přišel pro Meziříčské šok, když Rosice vstřelily vítěznou branku. „To byla naše velká taktická chyba, tu situaci jsme měli zavčas přerušit, to by se nemělo stávat“ postýskl si.

Za výkon ale své ovečky nekritizoval. „Byl to pro nás zápas blbec. Klukům nemám co vytknout, ale v rozhodujících okamžicích se štěstí přiklonilo na stranu Rosic. Ty tak mají hodně zlaté tři body,“ uzavřel hodnocení zápasu Šimáček.