Pomyslný boj o holý život čeká zítra odpoledne na fotbalisty Velkého Meziříčí a Nového Města na Moravě v závěrečném 33. kole letošního ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy.

Situace v tabulce hovoří jasně. Poslední Vítkovice sestupují, o tom, které další dva celky je doprovodí do divize, rozhodne trojlístek sobotních utkání. Nové Město a Frýdlant mají 31 bodů, předposlední Velké Meziříčí o bod méně. Zachrání se tak jen jeden z ohroženého tria.

Teoreticky nejschůdnějšího soupeře má Velké Meziříčí. To doma od 17.30 přivítá Frýdek-Místek. „Musíme vyhrát, proto věřím, že se hráči patřičně vyhecují. Moc o fotbalu to ale asi nebude,“ uvědomoval si kouč Meziříčí Jan Šimáček.

Fotbalisté Pelhřimova (na snímku) převzali v sobotu pohár pro vítěze letošního ročníku krajského přeboru. Nutno dodat, že naprosto zaslouženě.
Krajský přebor pod lupou: Pelhřimov stvrdil roli favorita, dolů míří dva kluby

Ten věří, že Hodonín, který hostí Frýdlant, stejně jako béčko Zlína, které vyzve Vrchovinu, budou hrát naplno. „Všichni se určitě budou chtít rozloučit s ročníkem vítězně, nevěřím proto, že zápas odevzdají,“ doufal v pomoc dalších celků.

Kormidelník Velmezu neskrýval, že zápasy konkurentů bude po očku sledovat. „Dnes má každý v kapse mobil, není problém sledovat změny ve skóre. Bude to zajímavá zápletka, uvidíme, kdo se trefí do černého,“ dodal Šimáček.

Fotbalistům Nového Města se před týdnem podařil husarský kousek. Na domácí půdě stáhli proti Kvítkovicím tříbrankovou ztrátu a po remíze 3:3 mají vše ve vlastních rukách.

Nejlepším střelcem letošního ročníku se stal v moravskoslezské divizi D se čtyřiadvaceti přesnými zásahy útočník FC Žďas Žďár Marek Šerý (v černém dresu).
Hodnocení divize: Fotbalisté Žďáru zazářili. Slovan se protrápil, Bystřice padá

Pokud Vrchovina rezervu Zlína na její půdě zdolá, je zachráněná. „Nijak nespekulujeme, budeme hrát na výhru, která nám dává jistotu,“ potvrdil asistent trenéra Nového Města Petr Follprecht.

Trenérskému štábu trošku zamotalo hlavu složení základní sestavy juniorky Zlína v předposledním kole. „Trošku jsme počítali s tím, že už budou hrát převážně dorostenci, ale v sestavě se objevili hráči z áčka. Proto počítáme, že budou hrát také proti nám. V pondělí jim však začíná příprava, tak by se třeba mohli trošku šetřit,“ usmál se Follprecht.

MSFL - 33. KOLO
PÁTEK: Rosice – Uherský Brod, Znojmo – Ostrava B, Vítkovice – Blansko (vše 17.00).
SOBOTA: Kroměříž – Uničov (17.00), Hodonín – Frýdlant n. O., VELKÉ MEZIŘÍČÍ – Frýdek-Místek, Zlín B – NOVÉ MĚSTO N. M. (vše 17.30). Kvítkovice – Hranice 1:3, Slovácko B – Hlučín 1:3 (předehráno).


Načítám tabulku ...