Trenér Libor Smejkal sice svým svěřencům tentokrát nemohl upřít snahu, to ovšem na ligovou rezervu nestačilo.

„Nemohu hráčům vytknout bojovnost a snahu, ale po fotbalové stránce moc kvality neukázali. Trápí nás pohyb bez míče, tak abychom vytvořili spoluhráčům prostor pro kvalitní kombinaci, chybí i odvaha prosadit se jeden na jednoho a naprosto tragické je naše rozehrávání standartních situací, místo střílených centrů posíláme do vápna soupeře lehké bochánky, s kterou nemá obrany hostů problém si poradit,“ podotkl Smejkal.

V sestavě udělal oproti propadáku v Blansku několik změn. Včetně návratu exligového stopera a hrajícího asistenta Jana Šimáčka, který po svém zranění hrál zápas MSFL od začátku poprvé v tomto kalendářním roce.

„Škoda, že jsme ten rychlý gól nedali my, protože první příležitost byla na naší straně,“ posteskl si Šimáček.

Trenér Vrchoviny Richard Zeman.
Změny v sestavě pomohly, trenér Zeman chválil Donkora

Zkušený fotbalista se už sice vrátil v plné síle, přesto tým nadále trápí marodka, což se podle něj projevilo na krajích hřiště. „Hodně nám chyběla kvalita na krajích středové řady v podobě absencí Dolejše s Demeterem, když už jsme se k centru dostali, tak skončil na prvním hráči hostů,“ všiml si.

„V závěru už to byla z naší strany velká křeč, jednoduché nakopávané balony si obrana hostů bez problémů pohlídala.

I když soupeř vyhrál, tak určitě byl k poražení a měli jsme jej porazit. Takhle špatný soupeř proti nám ještě letos nestál, ale takový už je holt někdy fotbal,“ dodal Šimáček.

Šanci na reparát bude mít celek z města pod nejvyšším dálničním mostem v republice v nedělním dopoledni. Na stadion U Tržiště totiž k utkání 6. kola MSFL dorazí Vyškov, začátek zápasu je v tradičních 10.15.

Utkání MSFL mezi FC Velké Meziříčí a 1. FC Slovácko B.
OBRAZEM: Podruhé s nulou. Velké Meziříčí doma nestačilo na rezervu Slovácka