Páteční státní svátek využila řada klubů v republikových soutěžích k předehrávce svých utkání. Na zelený pažit tak vyběhne řada fotbalových klubů z Vysočiny.

Ve 23. kole Moravskoslezské fotbalové ligy čeká veledůležitý duel na fotbalisty Velkého Meziříčí. Předposlední celek tabulky hraje zítra od 10.30 na stadionu Znojma.

To je na tom v tabulce jen o dva body a příčku lépe. Premiérová jarní výhra by se celku z Vysočiny moc a moc hodila. „Pro nás už je každý zápas důležitý, stačí se podívat na tabulku,“ neskrýval kouč Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

V obou letošních soubojích s Hodonínem (v pruhovaném) inkasovali fotbalisté Velkého Meziříčí (v modrém) branku v závěrech zápasů. Přišli tím hned o tři body.
Fotbalisté Meziříčí lavírují. Kdyby nás alespoň soupeři přehrávali, mrzí Šimáčka

Jenže jeho svěřence i na jaře tlačí bota na tom nejdůležitějším místu. Jak lehko dokážou hráči klubu z města pod dálničním mostem republiky inkasovat, je leckdy až neuvěřitelné. Poslední dva zápasy toho byly typickým příkladem.

Ve Frýdlantu Velmez ztratil vedení 3:1, v neděli pak podlehl Hodonínu 1:2. „Vyrábíme jednoduché ztráty, po nichž nás soupeři trestají. Takový byl rozhodující gól, který nám v neděli vstřelil Hodonín. Měli jsme na polovině hřiště balon jasně pod kontrolou, jenže jej odevzdáme soupeři a po rychlém brejku inkasujeme,“ stýskal si Šimáček.

O den později vyběhnou ke svému utkání fotbalisté Nového Města na Moravě. Ti hrají v sobotu od 15.30 na stadionu Blanska. Naposledy Vrchovina kvůli neregulérnímu terénu nehrála, její hráči si tak důkladně odpočinuli.

MSFL - 23. KOLO
PÁTEK: Znojmo – VELKÉ MEZIŘÍČÍ (10.30), Vítkovice – Kroměříž (15.00), Uherský Brod – Hranice, Hodonín – Kvítkovice (oba 15.30).
SOBOTA: Rosice – Slovácko B, Blansko – NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ, Frýdlant n. O. – Zlín B (vše 15.30).
NEDĚLE: Uničov – Frýdek-Místek, Ostrava B – Hlučín (oba 10.15).


Načítám tabulku ...