NOVÉ MĚSTO – D. BENEŠOV 3:1

Úvodní oťukávanou ukončila gólová situace domácích, kdy se po centru Svobody trefil hlavičkující Batelka. Hosté mohli vyrovnat po zmatcích v obraně, ale ze skrumáže nakonec vzešla jen slaboučká střela, kterou novoměstští zadáci odklidili za překonaným Šmídou do bezpečí. Dolní Benešov se dočkal až ze standardní situace. Po centru zůstal na vzdálenější tyči osamocený Býma a bylo vyrovnáno. V poslední minutě úvodního dějství mohl Vrchovině vrátit vedení Švanda, ovšem ve skluzu jen těsně nedosáhl na míč, který by jinak usměrňoval do odkryté branky.

„První půle se nám nevydařila, zbytečně jsem přišli o vedení,“ řekl domácí trenér Richard Zeman.

Druhá půle už však byla v plné režii jeho týmu. Nejprve se na své straně uvolnil Svoboda, poslal do vápna přízemní centr a Duba pohodlně poslal domácí do vedení. O osm minut později bylo ještě veseleji. Opět díky Svobodovi s Dubou. Prvně jmenovaný nahrával, druhý si ve vápně přešel přes obránce a chladnokrevně zakončil. Pak se ještě mohl dočkat sám Svoboda, svůj sólový únik však zakončil střelou do tyče.

„Po pauze už to z naší strany bylo v pořádku. Byli jsme jasně lepší a zaslouženě vyhráli. Na hostech se možná projevila únava ze středečního pohárového utkání,“ dodal Zeman.

Góly: 13. Batelka, 51. a 59. Duba – 30. Býma. Rozhodčí: Kneisl. ŽK: 2:3. Diváci: 415. Poločas: 1:1. N. Město: Šmída – K. Skalník, Vícha (39. Vašíček), Smetana, Batelka – Švanda (70. Chloupek), Wolker, Michal (80. Donkor), Svoboda (90. Bača) – M. Skalník (60. Zbytovský) – Duba. D. Benešov: Lasák – Býma, Romaněnko, Behan (70. Rychnovský), Moravec, Blahuta, Pecuch (75. Trajkovski), Gebauer (65. Gomola), Labuda, Haas, Karčmář. Nejlepší hráči: Svoboda, Duba – Blahuta.