Na sílu domácího prostředí budou v 10. kole letošní sezony Moravskoslezské fotbalové ligy opět sázet hráči Nového Města na Moravě. V sobotu na něm od 15.00 vyzvou předposlední Znojmo.

Papírové prognózy hovoří při pohledu na tabulku jasně. Fotbalisté Vrchoviny by měli být favoritem. „Já bych si na nějakého velkého favorita moc nehrál. Potřebujeme bodovat, takže chceme zápas zvládnout,“ sdělil kouč Nového Města Lukáš Michal.

Pro něj jsou dosavadní nepříliš úspěšné výsledky Znojma, které za deset kol vybojovalo jen sedm bodů, tak trošku nepochopitelné. „Je pro mě překvapení, že tak velké město má takové problémy. To ovšem jen podtrhuje, že jsou pro nás méně čitelní,“ prozradil.

Házenkářům Nového Veselí (v modrých dresech) se v letošním extraligovém ročníku začíná dařit. Středeční vysoká výhra nad Hranicemi to jen potvrdila.
Povinné dva body. Házenkáři Nového Veselí doma hladce zdolali poslední Hranice

Právě proto zůstává devětatřicetiletý trenér před utkáním nohama na zemi. „Čeká nás mnohem těžší soupeř, než napovídá pohled na tabulku. Pro nás jde o velice nepříjemný tým,“ potvrdil Michal.

Výstrahou by měla být pro novoměstské fotbalisty vzpomínka na jarní vzájemný duel obou zítřejších protivníků. Znojmo totiž na Vysočině zvítězilo poměrně jednoznačně 3:0.

V letošní sezoně je však Vrchovina na domácí půdě mnohem silnější, před vlastními fanoušky ještě neprohrála. „K jarnímu zápasu se určitě vracet nebudeme. Nyní nás čeká úplně jiný soupeř. Viděl jsem některé zápasy Znojma, po stranách mají rychlé hráče, kteří umí hrát jeden na jednoho. Musíme si je pohlídat a vyvarovat se individuálních chyb,“ zdůraznil.

V 8. kole letošního ročníku Chance ligy hokejistům Dukly Jihlava (ve žlutých dresech) pelhřimovský azyl nesvědčil. Sokolovu (v černém) totiž podlehli těsně 2:3.
OBRAZEM: Hokejistům se ve středu vůbec nevedlo. Prohrály Dukla i Horácká Slavia

K dispozici by měl mít prakticky všechny hráče. „Chybět bude pouze útočník Duba, který už na podzim dohrál,“ dodal Michal.

Podruhé za sebou na půdě soupeře se představí fotbalisté Velkého Meziříčí. V neděli od 10.15 nastoupí na stadionu juniorky Slovácka. „Jelikož áčko Slovácka hraje v neděli odpoledne, nečekám, že by rezerva měla dostat nějaké posily. Čeká nás vyloženě juniorka, která však v tomto složení umí hrát,“ uvědomoval si trenér Meziříčí Jan Šimáček, jak náročný duel jeho ovečky čeká.

Po prohrách s Rosicemi a Kroměříží tak zakončí náročný trojboj. „Třikrát za sebou nikdo nechce prohrát. Určitě si nemůžeme dovolit hrát proti Slovácku otevřenou partii, to by byla sebevražda,“ připomněl Šimáček.

MSFL - 10. KOLO
PÁTEK: Kvítkovice – Kroměříž (15.30), Hlučín – Vítkovice (18.00).
SOBOTA: Uherský Brod – Blansko, Frýdek-Místek – Frýdlant n. O. (oba 14.30), NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Znojmo (15.00).
NEDĚLE: Slovácko B – VELKÉ MEZIŘÍČÍ, Uničov – Ostrava B (oba 10.15), Zlín B – Rosice (10.30), Hranice – Hodonín (14.30).


Načítám tabulku ...