„Oproti jiným týmům začínáme trochu později, ale myslím, že času do startu jarní části soutěže máme dost. Hráči měli individuální plán, nikdo zanedbaný není,“ řekl Smejkal.

Ten také prozradil jméno první posily, kterou má být Slovák Lukáš Križanovský. „Jedná se o ročník 99. Z rodinných důvodů se přestěhoval do Jihlavy a o působení v našem klubu má velký zájem. Je to podobný typ fotbalisty jako třeba Petr Dolejš,“ podotkl velkomeziříčský lodivod.

Další posily by měly dorazit v příštím týdnu. „S Jihlavou jednáme o třech hráčích a já věřím, že dva z nich by se mohli povést,“ naznačil Smejkal.

Volejbal ilustrační
Volejbalistky Žďáru sehrály dva rozdílné duely

V týmu naopak nebudou pokračovat dlouholeté stálice. Stoper Partik Mucha a krajní záložník Jaroslav Dufek pravděpodobně odehrají jaro v divizní Velké Bíteši.

„Oba projevili zájem zkusit něco jiného. Mucha už to tak jednou měl a poté se vrátil, Dufka bohužel vedle pracovních povinností limitovalo na třetiligové úrovni zdraví. Kdykoliv začal sbírat větší minutáž, přišly komplikace. U obou jsem ale rád, že chtějí s fotbalem pokračovat na nějaké vyšší úrovni, budou v zápřahu a třeba se po půlroce vrátí,“ věří kouč.

Ilustrační foto.
Velké Meziříčí uhájilo místo v play-off

Ze studijních důvodu si o přeřazení do B-týmu řekl David Karmazín, který do klubu přišel v létě. V rezervním celku nadále zůstává i někdejší kapitán Jaroslav Krejčí, který svým bývalým spoluhráčům několikrát vypomohl.

„Na jeho roli se nic nemění. Jde o hráče béčka, kterého můžeme v případě potřeby využít,“ dodal Smejkal.

Velké Meziříčí čeká během zimy pět přípravných zápasů. První z nich příští sobotu proti jihlavskému staršímu dorostu. Největší zkouškou bude o týden později duel v Pardubicích proti vedoucímu celku druhé ligy.

Pohyb v kádru

Příchody: Lukáš Križanovský (Slovensko).

Odchody: Martin Pavlík, Martin Řezáč (oba ukončení hostování z Jihlavy), Patrik Mucha, Jaroslav Dufek (oba V. Bíteš), David Karmazín (přeřazen do B-týmu).