Velké Meziříčí si ke generálce zajelo do Humpolce. Těsné vítězství 2:1 mohlo být mnohem vyšší. „Mrzí mě obdržený gól, který přišel po naší skoro tradiční chybě. Prohrajeme jednoduchý souboj na polovině hřiště a následně nedohrajeme další souboj ve vápně,“ postýskl si kouč Meziříčí Jan Šimáček.

Jinak ale byla výhra jeho oveček naprosto zasloužená. „Do šancí jsem se dostávali, ale buď jsme je podcenili, nebo nás vychytal gólman Humpolce. Gólů jsme určitě měli dát více. Tentokrát nás to nemuselo mrzet, ale v sezoně tomu bude jinak,“ zdůraznil.

Na výkonu Humpolce bylo vidět, že mu několik hráčů chybělo. „Směrem do defenzivy nás jeho hráči příliš neprověřili. V útoku jsme ale předvedli několik zajímavých věcí,“dodal Šimáček.

Fotbalisty Vrchoviny (v zelených dresech) v sobotu prověří rovněž třetiligové Živanice.
Fotbalisté Vrchoviny představí novou posilu

Fotbalisté Nového Města na Moravě v sobotu představili tři nové posily. Vedle avizovaného Holmana ze Zbrojovky Brno k utkání vyběhli i Feik a Tulaydan z Blanska. „Všichni tři tu budou na podzim hostovat. Utkání splnilo svůj účel, hrálo se ve vysokém tempu. Šance byly na obou stranách, gólu se ovšem diváci nedočkali,“ popsal trenér Vrchoviny Richard Zeman.

Ten v utkání sestavu hodně promíchal. „Nebyla to pro nás klasická generálka. O sestavě mám dlouhodobě jasno. Živanice mají velmi kvalitní mužstvo, hrají po zemi, rychle kombinují po stranách, dokonale nás prověřily,“ pochvaloval si.

HUMPOLEC – V. MEZIŘÍČÍ 1:2
Góly V. Meziříčí: Plichta, Nedvěd. Poločas: 1:2. Velké Meziříčí: Kolář – Kriegsmann, Mucha, Sysel, Puža – Dolejš, Šuta, Mezlík, Nedvěd, Demeter – Plichta. Střídal: Partl.

NOVÉ MĚSTO – ŽIVANICE 0:0
Nové Město na Moravě: Šmída – Feik, Hekerle, Vícha, Smetana – Chloupek, Holman, Michal, J. Švanda – Šteffl, Skalník. Střídali: Vašíček, Bača, Duda, Duba, Tulaydan, Veselý, T. Švanda.