„Rozhodla naše neschopnost v defenzivě, kde jsme vyráběli úplně hloupé chyby, ale také to, že klíčoví hráči nepodali očekávaný výkon. Body jsme Vrchovině nabídli naší vlastní hloupostí, ale také tím, že defenziva je teď u nás taková, jaká je,“ mračil se po utkání kouč Velkého Meziříčí Libor Smejkal.

Jeho svěřenci zkraje zápasu nevyužili dvě dobré příležitosti, do vedení tak šli deset minut před pauzou po hlavičce Víchy hosté. „Po změně stran jsme otevřeli hru, chtěli jsme vyrovnat a výsledek otočit. Avšak místo toho, abychom hru zjednodušili, tak jsme neustále něco vymýšleli. Navíc jsme se strašně špatně vraceli dozadu,“ nechápal lodivod Meziříčí, jemuž prohra zkazila hodnocení celého podzimu.

„Po závěrečné prohře samozřejmě panuje zklamání. Takový tým, jaký tu je, by měl být daleko výše a měl mít i více bodů. Trápí nás výsledková nevyrovnanost našich výkonů, v zápasech, kde jsme byli jasnými favority, jsme prohráli, na druhé straně jsme přivezli body z utkání, kde se od nás příliš nečekalo,“ všiml si Libor Smejkal.

V táboře Nového Města samozřejmě panovaly naprosto odlišné pocity. „Chtěli jsme dobře bránit z bloku a hrát na brejky, myslím, že se nám to vcelku podařilo. Zkraje zápasu Meziříčí mělo příležitosti, ale náš výkon byl kompaktní a měl vzestupnou tendenci. Měl jsem trochu strach z toho, aby nás nemrzely neproměněné příležitosti ve druhé půli, ale Duba naštěstí přidal druhý gól. Pak nás podržel výborným zákrokem Šmída, přesto jsme inkasovali, ale v závěru už to hráči dokázali udržet,“ popsal klíčové okamžiky zápasu trenér Vrchoviny Richard Zeman, který překvapivě jen na lavičce nechal kapitána Lukáše Michala. Místo něj ve středu pole naskočil teprve osmnáctiletý Petr Duda, který však svůj úkol splnil.

„Duda podal výborný výkon, byl jsem s ním spokojený. Lukáš Michal měl v týdnu problémy se zády, proto tentokrát zůstal jen na lavičce. První pocity z dohraného podzimu jsou po výhře samozřejmě příjemné (směje se). Bodů mohlo být určitě více než šestnáct, ale na druhou stranu jsme nechytli začátek ročníku. V poslední třetině podzimu jsme se však na soutěž postupně adaptovali,“ poznamenal Richard Zeman.