Góly začaly padat až závěru první půle. První branku zařídil Plichta, když dorazil Demeterovu neúspěšnou exekuci pokutového kopu. Za další čtyři minuty zvyšoval na rozdíl dvou branek Nedvěd.

Komplikace přišla chvíli před pauzou, kdy snížil Gorčica. „Pokud by se nám povedlo čisté konto udržet do půle, mohl být ten průběh mnohem klidnější,“ mrzelo kouče Velmezu Jana Šimáčka.

Když deset minut po změně stran zvýšil Malata opět na rozdíl dvou branek, zdálo se, že domácí v klidu směřují za ziskem tří bodů. Hosté ovšem zápas nezabalili a během sedmi minut vyrovnali na 3:3.

Rozhodnutí musel svojí druhou trefou v zápase zařídit Plichta, který měl před odkrytou brankou jednoduchou úlohu. „Při té situaci nám svojí chybou pomohl teprve sedmnáctiletý gólman hostů. Ten ale jinak podal výborný výkon,“ ocenil.

V poslední minutě Nedvěd po pěkném centru hlavou definitivně rozhodl. „Věděli jsme, že to bude těžký zápas, což se potvrdilo. Mrzí mě, že si náš zkušený mančaft nepohlídal vedení 2:0 a 3:1. Měli jsme štěstí, které ale příště mít nemusíme,“ zdůraznil Šimáček.

VELKÉ MEZIŘÍČÍ – D. BENEŠOV 5:3
Góly: 35. a 67. Plichta, 39. a 90. Nedvěd, 55. Mirek Malata – 41. Gorčica, 58. Moravec, 65. Kubík. Rozhodčí: Silný. ŽK: 1:0. Diváci: 282. Poločas: 2:1. Velké Meziříčí: Kolář – Kriegsmann, Komínek, Puža, Krejčí – Demeter, Šuta (82. Bouček), Nedvěd, Pavlík – Plichta (90. Partl), Mirek Malata (62. Mezlík).