Fotbalisté Velkého Meziříčí vyběhli ke svému utkání už v pátečním podvečeru, kdy u Tržiště přivítali Uherský Brod. První půle sice herně vyzněla pro svěřence trenéra Libora Smejkala, skóre však bylo nerozhodné 1:1.

„Sice jsme měli převahu, paradoxně jsme ale inkasovali jako první. Za chvíli jsme však dokázali srovnat a o poločasové přestávce jsme kluky vybízeli k větší aktivitě,“ vysvětlil asistent trenéra Velkého Meziříčí Jan Šimáček.

A vyplatilo se, ještě před uplynutím hodiny hry svítilo na světelné tabuli skóre 3:1. Jenže to domácí soubor jakoby ukolébalo a zákonitě přišel trest v podobě druhé inkasované branky.

„Asi jsme to trošku podcenili a po brance na 2:3 jsme se začali strachovat o výsledek. Naštěstí to hráči dokázali ustát a tři body zůstaly po zásluze doma,“ pochvaloval si Šimáček.

Z plného bodového zisku se těšili také hráči novoměstské Vrchoviny. Těm k tomu stačila jediná branka zápasu, kterou už po třinácti minutách zařídil hlavičkující stoper Vícha.

„V první půli nám vyšla stanovená taktika. Aktivní hrou jsme dělali hráčům zlínské juniorky velké problémy, hlavně v úvodní fázi zápasu,“ těšilo kouče Nového Města Richarda Zemana.

Ve druhém poločase se ale jeho ovečky dostaly místy až pod drtivý tlak, Šmída v brance hostů se ovšem překonával.

„Určitě jsem nechtěl, abychom byli pod takovým tlakem, ale ve středu pole jsme neudrželi míč. Pro domácí to bylo hodně smolné utkání, protože zahodili několik tutovek. Musím přiznat, že tentokrát jsme měli štěstí,“ dodal Zeman.

Úvodním kolem o víkendu rozehráli novou sezonu v moravskoslezské divizi také fotbalisté Velké Bíteše a Žďáru. Prvně jmenovaní zdolali Břeclav 3:1, naopak hráči FC Žďas doma vůbec nestačili na Starou Říši.

„Dobře jsme věděli, že Stará Říše hraje na brejkové situace a navíc výborně brání. Přesto jsme je v první půli pustili do dvougólového vedení. Ve druhé půli nás už hosté k ničemu nepustili,“ láteřil po domácí prohře 0:3 kormidelník FC Žďas Petr Nedvěd.