Tady už se o náhodě či souhře okolností nedá hovořit. Velkému Meziříčí se v letošním ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy v domácím prostředí příliš nedaří. Potvrdila to sobotní prohra 0:4 s Hlučínem.

Počty hovoří jasně. Z dosud patnácti získaných bodů jich celek z města pod dálničním mostem získal více na stadionech soupeřů. „Typologicky máme teď mužstvo složené spíše na brejkový styl,“ potvrdil záložník Velkého Meziříčí Jan Nedvěd.

Při problémech se složením základní sestavy, které letos na podzim svěřence kouče Jana Šimáčka neustále pronásledují, ovšem poslední dva zápasy nastoupil na pozici levého obránce. „Dá se říci, že v obraně jsme zápas dohrávali ve slepovaném složení,“ usmál se.

Se ziskem bodu v souboji s Velkou Bíteší nakonec byli divizní fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem (v červeném) spokojeni.
Vítězná šňůra fotbalistů Bystřice skončila. V derby proti Bíteši se body dělily

V průběhu sobotního zápasu ovšem příliš důvodů ke smíchu neměl. Už po první půli Velmez prohrával 0:1. „Chtěli jsme hrát aktivně a navázat na předchozí zápas v Kroměříži, který nám herně sedl. Bohužel se nám to ovšem příliš nepodařilo,“ mračil se osmadvacetiletý univerzál.

Čím to bylo způsobené si ovšem nedokázal vysvětlit. „Těžko říci, ale určitě soupeřem. Zatímco proti Kroměříži jsme měli dostatek prostoru, hráči Hlučína nás neustále dostupovali. V tomto srovnání vyzněli jako mnohem kvalitnější mančaft. K tomu jsme od první minuty ztráceli lehké balony a návraty dozadu nás stály spoustu sil,“ popisoval.

Aby toho nebylo málo, musela už v závěru úvodní dvacetiminutovky ze hry jedna z opor středové řady Patrik Demeter. „Patrik nám pak chyběl, ale pořád šlo jen o jednoho hráče z deseti. Tým ve třetí lize musí umět jej nahradit,“ zdůraznil.

Fotbalisté Sapeli Polné (v červeném dresu) v neděli zdolali Novou Ves poměrně vysoko 4:1 a dotáhli se na ní v tabulce na rozdíl tří bodů.
Sapeli doma vyučilo Novou Ves v koncovce. Ztratili rovněž hráči vedoucích Speřic

Krátce po pauze bylo s celkem z Vysočiny ještě hůř. Komínek fauloval ve velkém vápně, pískala se tak penalta, navíc stoper domácích musel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy. „Penalta ano, ale to vyloučení bylo hodně přísné. Rozhodčí mohl být citlivější,“ domníval se.

Proti deseti pak Hlučín ukázal svoji sílu a dalšími dvěma góly navýšil skóre na konečných 4:0 pro celek ze Slezska.

Velké Meziříčí tak na podzim utrpělo už třetí domácí porážku. „Typologicky máme mužstvo spíše na brejkový styl hry. K tomu se přičítá také fakt, že doma se od nás čekají body a ten tlak na nás je větší,“ přemítal nad špatnými výsledky ve vlastním prostředí Nedvěd.


Načítám tabulku …