Fotbalisté Vrchoviny chtěli na druhý pokus získat poprvé tři body a nakročili k tomu dobře. Proti Hranicím byli v úvodu utkání aktivnější, vytvořili si převahu i šance. Tu největší nezužitkoval Matulka, přibyly i další možnosti. „Vypracovali jsme si velké množství standardek a rohových kopů, do malého vápna soupeře lítaly centry, bohužel jsme z nich neskórovali,“ litoval po zápase trenér Lukáš Michal.

Nováček MSFL se pak oklepal a začínal být nebezpečnější. „Mezi dvacátou a třicátou minutou jsme vypadli z role. Naštěstí jsme poločas zvládli bez inkasovaného gólu,“ ulevilo se Michalovi.

Ve druhém kole 1.A třídy porazil ve skupině B Sokol Bedřichov na svém hřišti béčko Velké Bíteše.
FOTOGALERIE. Bedřichov domácí premiéru zvládl, béčko Bíteše zůstává bez bodu

Ten nabádal v přestávce své svěřence k vyšší aktivitě. „Chtěli jsme začít ve vyšším postavení a napadáním donutit soupeře k chybám. Bohužel se snaha minula účinkem,“ přiznal Michal.

Nové Město naopak přestálo klinickou smrt. Po smolném střetu, když už míč šel z velkého čtverce Nového Města, sudí Slabý odpískal pokutový kop. Brankář Šmída se však vyznamenal a udržel čisté konto.

V závěru se ještě připomněl Duba, ale ani on neskóroval. Vrchovině nepomohla ani krátká početní výhoda po vyloučení Markoviče v 86. minutě. Oba celky si tak do tabulky připsaly bod za remízu 0:0. „Chtěli jsme ze zápasu pochopitelně více, ale soupeř nedal penaltu, takže bod není špatný,“ uvažoval Michal.

Jeho svěřence čeká v sobotu cesta do Frýdku-Místku. „Po dvou kolech jsme si přáli více než dva body, ale je to lepší než mít nulu. Ve Frýdku-Místku jsme odehráli v minulých sezonách dobré zápasy a pak doma hostíme Uničov. V obou utkání bychom chtěli bodovat,“ uzavřel Michal.