Převážně pozitivní dojmy zatím převažují v rámci zimní přípravy třetiligových fotbalistů Nového Města na Moravě. Až na jedinou výjimku. „V tomto týdnu jsme toho kvůli sněhové nadílce příliš nenatrénovali,“ přiznal kouč SFK Lukáš Michal.

Toho těší především dobrý zdravotní stav kádru. „Musím to zaťukat, zranění se nám vyhýbají. Občas někdo sice vypadl kvůli nemoci, ale jinak trénujeme ve vysokém počtu klidně i dvaceti hráčů,“ pochvaloval si.

V dosavadních dvou přípravných utkáních Vrchovina pokaždé zvítězila. „Zápasy to byly slušné. V poločase jsme sestavu vždy prostřídali, šanci dostali kluci z juniorky,“ nastínil Michal.

Náročná zkouška  čeká v průběhu jarní části letošního ročníku moravskoslezské divize D na fotbalisty Havlíčkova Brodu (v bílých dresech). Boj o záchranu čtvrté ligy bude složitý.
Slovan opustil stoper Turek. Náhradu za něj máme, je přesvědčený trenér Adamec

Rezervu FC Vysočina jeho svěřenci zdolali těsně 2:1. „Naše výhra mohla být vyšší, neproměněné příležitosti mě mrzely. Také hra byla ještě trošku kostrbatá,“ všiml si.

Naopak divizní Vysoké Mýto, které má velice kvalitní tým, zdolalo Nové Město jasně 3:0. „Hrálo se ve vysokém tempu, podali jsme dobrý výkon a zápasu dominovali,“ lebedil si kormidelník SFK.

Branky stříleli Matulka, Vacek a Jícha. Právě mladíček Jícha, ač věkem ještě dorostenec, ukazuje potenciál. „Dobře trénuje, naskakuje do zápasů víc a víc, určitě bude dál dostávat prostor. Je to jeden z našich mladých hráčů, který na sobě pracuje a odměna se dostavuje,“ přiblížil.

Hodně kvalitní protivníci čekají na fotbalisty Pelhřimova (v bílých dresech) v průběhu letošní zimní přípravy. Podobně jako tomu bylo před rokem.
Bez podcenění! Fotbalisty Pelhřimova opět prověří kvalitní soupeři, ale i běžky

Není v tom ovšem sám. „Dá se říci, že na podobné pozici jsou i Hlaváč s Bouškem. Také už nějakou dobu trénují s námi, patří do širšího kádru a postupně jdou jejich kvalita i přínos pro mančaft nahoru,“ upozornil.

O víkendu by měla Vrchovina na umělé trávě v Blansku sehrát duel proti Ráječku. Pokud ovšem nezasáhne příroda. „Uvidíme, jaké bude počasí. Za dva týdny nás pak bude čekat víkendové herní soustředění v Ústí nad Orlicí,“ řekl Michal měsíc před startem jarní části třetí ligy.


Načítám tabulku ...